New York - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

New York sa nazýva aj mestom, ktoré nikdy nespí. Dvojnásobne to platí pre Manhattan, ktorý oplýva iskrivou nočnou aktivitou, ktorá začína výborným jedlom v reštauráciách, pokračuje koktailmi v baroch a končí v ultra trendových nočných kluboch, kde vystupujú najlepší svetoví DJ–i.

Brodway zažíva v súčasnosti renesanciu, obrovské davy ľudí láka prvotriednymi reštauráciami, barmi a kinami. East Village, ktorá sa tiahne od 14. ulice po Houston, východne od Broadway, je známa svojimi lokálnymi barmi, klubmi so živou hudbou, akým je napr. renomovaný CBGB, v ktorom sa často hrá rock-and-roll a Dizzy’s Coca Cola Club, ktorý je zameraný na killer jazz.

Štvrť Lower East Side, ktorá susedí s East Village a vinie sa až k Chinatown, ponúka návštevníkom podobnú nočnú scénu.

SoHo je hlavným mestom hip-hopu, v jeho nočných kluboch vystupujú atraktívni umelci, modelky a mediálne hviezdy.

Vstupný poplatok do nočných klubov môže byť pomerne vysoký a platí sa v hotovosti. V renomovaných podnikoch sa striktne vyžaduje oblečenie podľa protokolu. Štandardné kluby sa zatvárajú o 04:00, mnohé podniky sú otvorené celú noc, alkohol sa nesmie podávať medzi 04:00 a 08:00 alebo v Ne po 24:00.

Minimálny vek na konzumáciu alkoholu je 21 rokov a kontrola identifikačného preukazu je pravidlom.

Time Out New York poskytuje kvalitné informácie o nočnom živote, publikuje sa týždenne a predáva v novinových stánkoch.

Bar
Hipové bary: Max Fish, 178 Ludlow Street, Lower East Side, vyhľadávajú ho mladí ľudia, a Serena, 222 West 23rd Street, Chelsea, ktorý sídli v legendárnom hoteli Chelsea.

Double Happiness, 173 Mott Street, Chinatown, priťahuje zväčša mladšiu klientelu, zameranú na hudbu funky.

Hogs & Heifers, 859 Washington Street, West Village, bol v ňom natočený film Coyote Ugly (2000).

Campbell Apartment, Grand Central Station, Midtown, podávajú sa v ňom prvotriedne koktaily, akými sú Flapper’s Delight, Prohibition Punch, first-rate Martinis a perfektný Manhattan.

Klubový bar Oak Room, ktorý sídli v hoteli Algonquin Hotel, 59 West 44. ulica, Midtown West, je známy literárnymi prednesmi a kabaretnými predstaveniami.

Staré časy v New Yorku návštevníkom pripomenie Chumley’s, 86 Bedford Street, West Village, alebo The Monkey Bar , ktorý sa nachádza v hoteli Elycée Hotel, 60 East 54. ulica.

Klub
Pre priaznivcov kabaretov odporúčame Joe’s Pub, 424 Lafayette Street (medzi 5. ulicou a Astor v East Village).

Don’t Tell Mama, 343 West 46. ulica, je otvorený do 04:00, vystupujú v ňom populárni umelci.

Upstairs at Rose’s Turn, 55 Grove Street Greenwich Village, má bar v tvare piana.

Comedy
Medzi najrenomovanejšie podniky zamerané na žáner „comedy“ sa radia: Caroline''s on Broadway, 1626 Broadway, HA! Comedy Club NYC, 369 West 46. ulica, a GothamComedy Club, 208 West 23. ulica.

Živá hudba
Slávne Madison Square Garden, 1 Pennsylvania Plaza, Seventh Avenue medzi 31. a 33. ulicou, privítalo na svojom pódiu množstvo známych rockových a popových hudobníkov.

Cogs, 315 Bowery, medzi piatou a druhou ulicou, je kráľom nočných podnikov, v ktorých sa hrá undergroundový rock. V sedemdesiatych rokoch tu vystupovali skupiny Ram a Blondie.

V New Yorku sa vyskytuje značný počet džezových klubov, vrátane Blue Note, 131 West Third Street, a Iridium Jazz Club, 1650 Broadway, v ktorých hrali najlepší americkí a medzinárodní džezoví hudobníci.

Dizzy’s Club Coca Cola, Jazz at Lincoln Center Broadway na 10 Columbus Circle, piate podlažie v budove Time Warner Building, hrajú tu špičkoví džezoví hudobníci a je z neho nádherný výhľad na Central Park a East Side.