• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Detroit

Priemyselný Detroit je národným automobilovým centrom. Staré mesto bolo založené v r. 1701, dnes je to desiate najväčšie mesto v USA s populáciou blížiacou sa k jednému miliónu (metro prepraví 5.5 milióna pasažierov, radí sa na ôsme miesto). Detroit je dôležitým prístavom, ktorý je spojený s Atlantickým oceánom cez Erijské jazero a morskou cestou St Lawrence.

V meste sa nachádza množstvo múzeí, galérií, zoologických záhrad, rôznych atrakcií, veľa možností kultúrneho vyžitia, prebiehajú tu ligové zápasy. Renesančné centrum zastrešuje tucty reštaurácií, hotel s 1400 izbami, rozmanité obchody ako i sídlo riaditeľstva spoločnosti General Motors. Krásny ostrov v meste je najväčším urbanistickým parkom v krajine, ktorý ponúka cestičky pre cyklistov, jazdu na kanoe, akvárium a Múzeum Veľkého Jazera. V Kultúrnom centre sa nachádza Detroitské historické múzeum, Detroitské vedecké centrum, Detroitský umelecký inštitút (jeden z najväčších umeleckých múzeí v USA) a Múzeum Charlesa H Wrighta Afroamerickej Histórie (najväčšie múzeum svojho druhu). V Detroitskom zoologickom parku našlo svoj domov v prirodzenom prostredí viac ako 5000 zvierat. Môžete si ho prezrieť z vlaku, ktorý ťahá traktor. Grécka štvrť rozprestierajúca sa pozdĺž Monroe Avenue láka návštevníkov gréckou reštauráciou, zábavou a špecializovanými obchodmi.

Výlety
Múzeum Henryho Forda a Greenfield Village nájdete v Dearborne, na predmestí Detroitu. 12 akerové múzeum sa zameriava na americký priemyselný rozvoj. V dedine o rozlohe 81 akerov sa nachádza viac než 80 budov, vlak a riečny čln. V Derbone sa vyskytuje Automobilová hala slávy, Spirit of Ford a Henry Ford’s Fair Lane Estate.

Okolie
Pobrežie Michiganského jazera – pozdĺž ktorého tečú rieky o dĺžke 60,000km a pri ktorom sa nachádza 11,000 jazier – poskytuje návštevníkom vhodné podmienky na člnkovanie, kanoistiku, rybolov a príležitosti pre vyznavačov vodných športov.  

Cranbrook Educational Community, Cranbrook House a záhrady sú lokalizované v kopcoch Bloomfield, ktoré sa nachádzajú 40km severne od centrálneho Detroitu. Na tomto území sa vyskytujú nádherné vidiecke usadlosti, záhrady s múzeami umenia, vedecké múzeum, prírodné centrum, planetárium, hvezdáreň a rôzne edukačné inštitúcie. V Arbor, ktorí leží západne od Detroitu, sa nachádza Michiganská univerzita. Traverse City, ležiace na západe, je srdcom rekreačnej oblasti, v ktorej sa vyskytujú rekreačné rezorty s pieskovými dunami, golfové ihriská a sú tu vhodné podmienky na lyžovanie.  

Na mieste, kde sa stretáva horná a dolná časť polostrova, je situovaný ostrov Mackinac, ktorý  je svetoznámym letným strediskom. Po tomto ostrove nie je možné prepravovať sa autom. Návštevníci sa môžu pohybovať len pešo, na bicykli alebo v koči ťahanom konským záprahom. Medzi miestne atrakcie patrí pôsobivý Grand Hotel a pevnosť Mackinac, ktorá bola postavená v 18. storočí pre vojenskú hliadku. Národný park na ostrove Royale, ktorý sa nachádza na Hornom jazere, uchováva nádhernú pustatinu.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 05.05.2003