USA - Upozornenia/Riziká

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Zlodeji sa nájdu všade, teda vo veľkomeste, ale aj v zaujímavej, turistami obliehanej lokalite. Samozrejme, že vo veľkých mestách je kriminalita oveľa väčšia a turisti, ktorých domáci spoznajú ihneď, sú dobrým lákadlom k takémuto "bussinesu". Preto je rozumné nemať pri sebe veľa peňazí a tiež nie je vhodné, aby ste boli ovešaní šperkami, ako keby ste sa chystali práve na Opern ball.

Cestovanie po USA je zaujímavé, ale niekedy aj nebezpečné. Neodporúčam Vám kempovať mimo vyhradené miesta, najmä však v Národných parkoch, v ktorých je veľa divokej a nebezpečnej zvere. Veľa krát sa už stalo, že zaujímavý výlet dopadol veľmi smutno. A potom až Vás v parku prichytia rangeri "stanovať nelegálne" vedzte, že masná pokuta Vás neminie.

V každom prípade sa pred cestou do USA dajte poistiť - tzv. liečebné náklady. V USA sa ošetrenie lekárom platí cash. Cena za ošetrenie, či pobyt v nemocnici vôbec nie je malá. Len také vytrhnutie zuba stojí minimálne 100.- USD a keď náhodou nastanú komplikácie, teda bude potrebné dentistu navštíviť znova, určite nebudete ľutovať, že ste poistený! Po návrate domov, po predložení dokladov v príslušnej poisťovni, Vám budú v zmysle poistnej zmluvy náklady preplatené.

Súvisiace linky

USA: Slováci medzi obeťami nie sú - Slovenská ambasáda v USA nem...