USA - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Čo Vám odporúčam v USA navštíviť

East

New York, Niagara Falls, Boston, Washington, D.C., a ak sa nechystáte do Las Vegas, tak navštívte kasína v Atlantic City.

South

Florida a povestné beach na Miami. Na juhu Floridy je veľa fariem, kde sa chovajú aligátory a pri ceste na Key West, (ktorý je vzdialený len 90 námorných míľ od Kuby), zaručene uvidíte tieto zvieratá, ako sa plazia z jednej strany cesty na druhú, vôbec im nevadí, že je silná traffic! Vystupovanie z auta a hladkanie týchto tvorov, Vám však vôbec neodporúčame   . Na Floride máte možnosť navštíviť aj mesto St. Peterburg, ktoré sa nachádza na západnom pobreží, neďaleko mesta Tampa.... . Za zmienku stojí aj návšteva kolísky džezu, New Orleans v Louissane, a v štáte Tennessee sú to zase Veľké fajčiace hory - Great Smoky Mountains.

Midwest

Rocky Mountains a Estes Park, Denver, Mesa Verde National Park v Colorádo, Graet Sand Dunes, Údolie Ohňov - Fire Valley, White Sand Dunes v New Mexico, určite má niečo do seba aj mesto kovbojov El Paso, v štáte Texas. Keď budete v El Pase, tak vedzte, že za pár centov sa dá z tohto mesta dostať do ozajstného Mexica., do mesta Ciudad Juaréz a bez mexických víz! Skúste tento malý výlet "by pešibus", budete mať o jeden zážitok naviac.

West

Grand Canyon a Saguaro National Park v Arizone, Monument Valley, Delicate Arch a Bryce Canyon v Utahu, Death Valley a Las Vegas v Nevade, Los Angeles , Holywood, San Francisco, Yosemite, Sequoia National Park.... v Californii.

North

Štát Oregon a návšteva "mesta ruží" Portland, V Montane je to Yelowstone s obrovským gejzírom Old Faithful, Black Hills v South Dakota, mesto na jazere Michigan, Chicago tiež stojí za to, aby ste sa tam pri svojich potulkách po USA zastavili.

Iné zaujímavosti

Indiánov v USA už zďaleka nie je toľko, čo bývalo. Indiáni - to sú viaceré kmene, ktoré poväčšine žijú v rezerváciách, väčšinou na Midweste a Weste USA, ale niektoré kmene žijú aj na Easte USA. Kmeň Apache sídli v štáte Texas, Navajovia žijú v Colorado, Utahu a v Arizone. V Arizone okrem Navajov funguje ešte aj kmeň Hopi. Kmeň Crow je sústredený predovšetkým v štáte Montana, Cherokkovia obývajú zase Severnú Karolínu a Mohawkovia a Iroquovia žijú v štáte New York.Pozri turistické informácie aj pre nasledovné lokality


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...

Arches – ďáblova fantazie - Národní park Arches se nachází ve...

Potlesk pro gejzír - Chcete nahlédnout do ďáblovy dílny? Být sv...

Red Rock Canyon - Milióny rokov, čiže celá večnosť, menila tvá...

Havaj je Havaj - Na letisku v Los Angeles je vysoká teplota aj napri...

USA 98 - Príbehy a rady z pobytu a individuálneho cestovania dvoch...