USA - Kultúra/Spoločnosť

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Američania sú povestní svojim nacionalizmom. Napriek svojej krátkej histórii tento multikultúrny štát už od konca prvej svetovej vojny prebral vedenie od Veľkej Británie a dnes je najmocnejšou a najvplyvnejšou krajinou sveta. Vplyv americkej ekonomiky, politiky a hlavne kultúry je prostredníctvom nadnárodných spoločností, vesmírnych misií, fastfoodov, cole, filmom a seriálom hmatateľný takmer v každom kúte sveta.

V amerických reštauráciách je bežné čakanie na uvoľnenie stola, to sa v piatkovú či sobotňajšiu noc môže pretiahnuť až na dve hodiny, čo však Američanom vôbec neprekáža pretože si dlhú chvíľu spríjemňujú popíjaním pri bare. Hovoriac o pití alkoholu, povolená veková hranica pre požívanie alkoholu je v Amerike nad 21 rokov, preto ak pôsobíte mlado noste zo sebou pas. Určite sa vám to vyplatí, pretože predaj alkoholu neplnoletým sa vysoko pokutuje a prísne trestá, a tak je bežné dokonca až otravné, že od vás v každom bare pýtajú nejaký identifikačný preukaz.

Podobne to funguje i pri kúpe cigariet. Veková hranica je rovnaká ako u nás- 18 rokov, ale preverovanie oprávnenia je vyššie. Amerika nie je k fajčiarom taká liberálna ako napríklad Európa. Je zakázané fajčiť takmer všade, dokonca i vo väčšine barov.