• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Baltimore

Hlavné mesto Maryland sa zaraďuje medzi najrušnejšie prístavy v USA. Obnova prístavu pritiahla turistov do strednej časti atlantického regiónu. Baltimore obýva 650 tisícová kozmopolitná populácia, ktorá vytvára atraktívnu vidiecku atmosféru.  

V oblasti prístavu sa nachádza Top of the World Observation Level, Národné akvárium v Baltimore, Marylandské Vedecké centrum a dva pavilóny postavené tesne pri vode, v ktorých sú obchody a reštaurácie. V prístave je tiež Detské múzeum - Port Discovery. V prírodnom amfiteátri sa konajú počas leta festivaly, na ktorých vystupujú pouliční umelci. Neďaleko je situované Charles Center, v ktorom na 22 akeroch pôdy sú kumulované úrady, bloky veží, cesty pre chodcov zavesené na lanách, fontány a námestia, divadlo Morris Mechanic Theater. V blízkosti je situovaná Baltimore Arena, v ktorej sa hrá halový futbal a konajú iné špeciálne atrakcie. V Pier Six Concert Pavilion sa počas letných mesiacov konajú koncerty. Medzi múzea zamerané na umenie patria Baltimore Museum of Art, Walters Art Museum a American Visionary Art Museum. Na námestí Mount Vernon Place sa nachádzajú domy a námestia z 19. storočia, rôzne kultúrne inštitúcie, akou je napr. Peabody Conservatory of Music, Washington Monument, na ktorý ak vystúpite, získate panoramatický pohľad na mesto.  

Do prístavu premávajú vodné taxíky. Nachádza sa tu z tehál postavená pevnosť hviezdicového tvaru - Fort McHenry National Monument, ktorej bombardovanie v r. 1814 inšpirovalo napísanie ‘The Star-Spangled Banner’. Doposiaľ sa tu koná špeciálny výcvik a vojenské prehliadky. Pomocou vodných taxíkov sa taktiež prepravíte na Fell’s Point a Little Italy.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 05.05.2003