USA - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pod strechou

V USA je dostatok hotelov, rôznych cenových kategórií, motelov, resp. iných ubytovacích kapacít. Info o nich získate v Info-centrách, cestovných kanceláriach, resp. v info-bookoch - BookTour AAA, prípadne na internete.

Kempy

Podobne je to s kempami. Dôležité je však, aby ste sa pri využívaní tohto ubytovania včas informovali, či je kemp v prevádzke. Ak budete cestovať v pravom lete napr. cez takú Arizonu, či Nevadu, kde v tomto období teploty presiahnu aj cez 50 stupňov, bývajú tieto ubytovacie kapacity uzatvorené. Sezóna pre takéto kempy väčšinou začína v septembri a končí v máji, najneskôr v polovici júna. V ostatnom období je väčšina kempov zatvorená! Keď budete v USA kempovať, nenechajte si ujsť spať v príbytku Indiánov, v "tí-pí". Cena za takéto prespanie sa síce niekedy pohybuje dosť vysoko, (okolo 20.- USD pre 2 osoby), ale na tento spánok v tí-pí budete mať nezabudnuteľný zážitok!

Vo voľnej prírode

Vzhľadom na to, že v Amerike aj tá najneúrodnejšia pôda, či pozemok sú väčšinou v súkromnom vlastníctve, neodporúča sa kempovať voľne bez dovolenia majiteľa. Pri neohlásenom a nepovolenom kempovaní by ste sa mohli dostať do problémov a vyhováranie, že ja som to nevedel ap. neobstojí. Majiteľ pozemku má právo na Vás dokonca pustiť aj psa, alebo zavolať políciu! V prípade núdze môžete prenocovať aj na Rest-area, čo sú odpočívadlá pri Highway. Ak by sa náhodou dostavila na kontrolu policajná hliadka, je treba však povedať, že ste boli jazdou unavení a stojíte tu len nejakú hodinku, teda Rest-area a Vaše auto nie je "Vašou spálňou".

Hotely

Kde
Príchod
Odchod