Washington D.C. - Info/Letenka/Hotely

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut


V súčasnosti sa ťažko verí, že oblasť, na ktorej leží Washington, D.C. – hlavné mesto Spojených Štátov, bola v minulosti nevzhľadnou barinou. George Washington tu zriadil špeciálny federálny obvod, aby sa vyhol problémom pri zakladaní hlavného mesta v niektorom americkom štáte.

Metropola má strategickú polohu, pretože cez rieku Potomac vedie prístup k moru. Pôvodne ju navrhol francúzsky architekt Pierre L’Enfant v r. 1791. Washington je mestom plným zelených parkov, so širokými trojprúdovými ulicami a stojí tu len niekoľko mrakodrapov.
V r. 1800 sa Kongres a druhý prezident John Adams presťahoval do Washingtonu, D.C. Trvalo ďalších 6 dekád, než sa začalo podobať na hlavné mesto. Dnes je politickým centrom, hlavným mestom najmocnejšej krajiny sveta.
„D.C.“ je skratka pre „Dištrikt Kolumbia(po angl. District of Columbia), čo označuje federálny dištrikt (okres) ponímajúci mesto Washington. Mesto nesie názov podľa George Washingtona, vojnového vodcu Americkej revolúcie a prvého prezidenta Spojených štátov.
Nachádzajú sa tu dôležité sídla – Biely dom a US Capitol, a pôsobivé monumenty – Washingtonov Monument a Lincoln Memorial.

Washington, DC (Washington pre návštevníkov a DC alebo District pre miestnych) je členený do štyroch kvadrantov – severozápadný (NW), severovýchodný (NE), juhovýchodný (SE) a juhozápadný (SW).

Štvrť Capitol Hill je situovaná za Capitolom a je posiata vládnymi budovami, mestskými rezidenciami a najmä obchodmi a reštauráciami. Tichá štvrť Foggy Bottom je taktiež sídlom niekoľkých vládnych budov.

Adams Morgan
je najpestrofarebnejšia štvrť známa mixom medzinárodných reštaurácií, kaviarní, obchodov a zábavných podnikov.

Malebná štvrť Georgetown, ktorá sa nachádza v oblasti Wisconsin a M ulice, patrí medzi najrušnejšie miesta vo Washingtone D.C. Kamenné ulice, kaviarničky, nočný život a prechádzky pozdĺž rieky vytvárajú na tomto mieste príjemnú atmosféru.

Mnoho rekreačných aktivít je možné podniknúť na člne po rieke Potomac (prístavisko je situované južne od Lincolnovho pamätníka). Arlingtonsky národný cintorín ležiaci na druhej strane rieky uchováva hrobky 175 000 amerických vojakov, ktorí bojovali v amerických revolúciách.