Washington D.C. - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Washington, DC nie je priemyselným mestom a preto nie je známy svojimi výrobkami. Pretože je i napriek tomu bohatou metropolou, nachádza sa tu množstvo obchodov a supermarketov. Obľúbené obchodné centrá sa nachádzajú v štvrti Georgetown, ktorá si získala zákazníkov i svojimi šarmantnými ulicami.

Obchody v Georgetown Parku sú situované na M ulici a Wisconsin Avenue, NW, pôvodne boli navrhnuté na skladovanie vozidiel.

V centre sa nachádza obchodné centrum Union Station, ktoré zastrešuje i obchody s familiárnymi názvami ako Ann Taylor, B Dalton Bookseller a Jos A Bank.

Trhovejšie orientované obchody sú situované v Mazza Gallerie na Wisconsin Avenue (Metro station Friendship Heights), pozdĺž hranice s Maryland, ktorý je viacúrovňovým obchodným centrom, zahŕňa i trendové Neiman Marcus.

Obchodný reťazec Fashion Centre sa nachádza v Pentagon City, Arlington Virginia (modrá stanica metra a žlté linky Pentagon City).

Štvrť Adams Morgan poskytuje zaujímavý mix obchodov zameraných na predaj odevov, klenotov, CD a kníh. Odporúčame najmä tie pozdĺž 18. ulice, NW, medzi Florida Avenue a Columbia Road.

Obchody ležiace v rôznych Smithsonian Institution Museums obsahujú fascinujúcu kolekciu suvenírov, remeselných výrobkov, kníh, klenotov a hračiek. Otvorené sú denne 10:00-17:00.

Výhodne je možné nakúpiť v komplexe hypermarketov, situovanom 40 km južne od mesta, v Potomac Mills Outlet Mallv, ktorý zahŕňa vyše 200 diskontných obchodov, vrátane zvučných mien Royal Doulton, Laura Ashley a Calvin Klein.

V DC oblasti je niekoľko farmárskych trhov:
DC Farmers Market je situovaný v blízkosti Capitol Hill, 1309 5. ulica (Ut-Štvr 07:00-17:30, Pia a So 07:00-18:30 a Ne 07:00-14:00), ďalšie sú sezónne, ako napr. v nedeľu otvorený (09:00-13:00) FreshFarm Market na Dupont Circle.

Vo Washingtone, DC je daň na tovary 5.75%, nie je možné požiadať o jej vrátenie pri odchode z krajiny. Vo všeobecnosti sú obchody otvorené od 09:00 do18:00 Po-So, niektoré supermarkety sú otvorené dlhšie a tiež v Ne 12:00-18:00.