USA - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Železničná

Železničnú dopravu v USA zabezpečuje firma AMTRAK. HTTP://WWW.AMTRAK.COM. Táto doprava je rozšírená menej ako by ste očakávali. Vzhľadom na obrovské vzdialenosti, ktoré sa v USA prekonávajú, volia domáci ale aj turisti radšej leteckú prepravu, najmä ak využívajú lety "LAST MINUTE". Je to oveľa pohodlnejšie, ale najmä rýchlejšie a aj lacnejšie, ako keby ste cestovali vláčikom.

Autobusová

Zabezpečuje ju veľká dopravná firma GREYHOUND, (Šedá šelma), ktorá má zastúpenie po celých USA. HTTP://WWW.GREYHOUND.COM. Na Východnom pobreží má zastúpenie tiež dopravná spoločnosť nazývaná ADIRONDACK TRAILWAYS.

Letecká

Zabezpečujú ju rôzne letecké spoločnosti, napr. Delta Airlines, Continental Airlines, American Airlines.... . Medzinárodné letisko v New Yorku - INTERNATIONAL AIRPORT JFK - Kennedyho letisko, je umiestnené pri Jamaica Bay, v časti BROOKLYN. Domáce linky pristávajú a odlietajú z letiska LA GUARDIA, ktoré leží v časti QUEENS. Obe letiská sú prepojené metrom a autobusovou dopravou. Aj ostatné mestá v jednotlivých štátoch majú obrovské letiská. Najväčšie letisko v USA, čo sa týka prepravy cestujúcich a tovaru je v CHICAGO, štát Illinois.

Autostop

Je rozšírený minimálne, možno je to aj tým, že bežný Američan vzhľadom na násilie a surovosť, ktoré sú tu na denno-dennom poriadku sa obáva brať stopára. A potom aj ten obyčajný človek si tu môže kúpiť už za pár babiek ojazdené auto, benzín je tu za facku, takže stopári to tu majú ťažké... . Tí, ktorí nemajú na kúpu auta, cestujú by bus.

Súvisiace linky

Vlak miestny -