New York - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa

Coney Island
Je situovaný vo vzdialenosti 45-minút jazdy metrom od Manhattanu (metro D, F, Q alebo N k Stillwell Avenue).

Coney Island je vyhľadávaným únikom Newyorčanov pred ruchom veľkomesta. Láka širokými plážami a zábavnými parkami. Medzi hlavné atrakcie sa radia New York Aquarium, Surf Avenue a West Eighth Street, ktorá leží pri pláži Brighton Beach.

Aquarium je otvorené denne od 10:00 a zatvára sa medzi 17:00 a 19:00 (v závislosti od obdobia).

Aquatheatre poskytuje domov približne 300 živočíšnym druhom, vrátane delfínov a mrožov.

Sea Cliffs Exhibition je zameraná na tučniaky a obrovské oceánske chobotnice.

Discovery Cove je interaktívny zábavný komplex pre deti. V Coney Islande sa nachádza niekoľko zábavných parkov – CycloneRoller Coaster a Wonder Wheel (najväčšie vodné koleso na svete).

Návštevníci pri prechádzkach po ostrove radi ochutnávajú známy Nathanov hot dog.

1 deň

Long Island
Ostrov sa nachádza východne od New York City, do Atlantického oceánu sa vkliňuje v dĺžke 190km. Pobrežná časť obývaného Long Islandu sa pýši prvotriednymi piesčitými plážami.

Severné a južné pobrežie sú značne odlišné. Na južnom sa vyskytuje spojité piesčité pobrežie, vrátane verejných pláži akou je Jones Beach a gaymi vyhľadávané pobrežie Fire Island National Seashore. Severné pobrežie je krajšie, jeho útesy sú posiate luxusnými domami, statkami a malými rodinnými podnikmi.

The Hamptons vábi návštevníkov obchodmi a reštauráciami, prírodnými rezerváciami, v ktorých sa nachádzajú piesčité duny a cestičky pre cyklistov. V dedinke The End odporúčame stráviť pár dní v prenajatej chatke alebo miestnom hostinci.

Najrýchlejšie sa turista prepraví k Long Islandu pomocou Long Island Railroad zo stanice Penn Station.

Parkovať pri plážach môžu len miestni obyvatelia. Viac informácií získate v Long Island Convention and Visitors Bureau, 330 Vanderbilt Motor Parkway.