New York - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

New York je nákupným rajom, ktorý ponúka návštevníkom priestor na nákup siahajúci od módnych domov po blšie trhy, v ktorých sa predáva tovar zo všetkých končín planéty. Odevy a topánky do 110$ sú oslobodené od dane.

Najvyhľadávanejšie obchody sú akumulované na Madison Avenue, na ktorej majú zastúpenie slávne módne značky. V blízkosti situovaná 5. Avenue je magnetom pre sídla pobočiek svetových firiem.

Tiffany & Co, 727 Fifth Avenue, nachádza sa na najslávnejšom rohu Manhattanu.

Time Warner Center, situovaný v Columbus Circle houses, poskytuje prístrešie pre značkové obchody, akými sú: Hugo Boss, Armani, Coach, Cole Hahn a Bose.

Medzi slávne obchodné domy sa radia Saks Fifth Avenue, 611 Fifth Avenue, Macy’s, Herald Square, Bloomingdales, 1000 Third Avenue, na 59. ulici, a Barney’s New York, 660 Madison Avenue, na 61. ulici.

Renomovaný obchod Ladies’ Mile, ktorý bol pred storočím epicentrom módy, má svoje pobočky tiahnuce sa od 14. ulice, pokračujú pozdĺž Sixth Avenue, v súčasnosti je hlavným diskontným centrom.

Viktoriánske budovy boli zreštaurované a dnes v nich sídlia obchodné domy – Bed Bath and Beyond, Old Navy Clothing Co, Barnes & Noble a Filene’s Basement, ktoré oživili historickú nákupnú oblasť.

SoHo je najeurópskejšou zo všetkých New -yorkských štvrtí, v ktorej sú situované salóny krásy, prestížne obchody na predaj obuvi, art galérie a obchody so starožitníctvom ako i moderným nábytkom.

East Village a Lower East Side sú známe módnymi obchodnými ulicami, na ktorých majú svoje sídla mladí dizajnéri, vinotéky, hudobné obchody. V diskontných obchodoch sa predáva autentický americký tovar (vrátane Levi’s). Ležia po celom meste, najmä pozdĺž ulice Broadway, medzi ulicami Houston Street a 14. ulicou.

Najväčším antickým centrom je Manhattan Art & Antiques, 1050 Second Avenue, ktorý zastrešuje vyše 100 galérií.

Diamond District je situovaný na 47. ulici, medzi Piatou a Šiestou Avenue.

Na početných trhoch sa taktiež dá výhodne nakúpiť. Annex Flea Market, známy ako 26th Street Flea Market, sídliaci na Sixth Avenue, preslávil Andy Warhol. Otvorený je v So a v Ne od úsvitu do súmraku.

Pozdĺž ulice Broadway a v okolí štvrte Soho sa nachádzajú obchodníci predávajúci umelecké diela, odevy, sídlia tu i dizajnéri špecializujúci sa na návrh peňaženiek – Burberry, Louis Vuitton a Kate Spade.

Na trhoviskách sa predávajú lokálne dopestované produkty, ryby, domáce dezerty, chlieb. Centrálne trhovisko sa nachádza na Union Square, otváracie hodiny v Po , Str, Pia a v So 08:00-18:00.

Otváracie hodiny závisia od konkrétnej štvrte. Obchodné obvody, akým je napr. Wall Street, otvárajú o 08:00, pričom obchody v SoHo a East Village sa otvárajú o 11:00. Zatvárajú sa o 19:00. Obchodné domy sú otvorené 10:00-18:00 a 12:00-17:00 v Ne.

V New Yorku je základná daň na bežné produkty dennej spotreby 8.375%.