New York - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie výlety
Ak si turista želá bližšie preskúmať New York, odporúčame prechádzku ulicami, pretože mestské štvrte boli postavené pre chodcov.

Big Onion Walking Tours poskytuje zábavné, informatívne pešie výlety po historických obvodoch, etnických štvrtiach a zaujímavých destináciách, akými je napr. Brooklynský most. Túry trvajú asi dve hodiny. Odchod závisí od druhu zájazdu.

Walkin’Broadway - výlet je zameraný na broadwayské tajomstvá, navštevujú sa jednotlivé divadlá, pričom sa začína v Colony Music, 1619 Broadway na 49. ulici.

Ellis Island Tours - výlet vedie Tom Bernardin, autor knihy The Ellis Island Immigrant Cookbook, ktorý dáva návštevníkom rozsiahly pohľad, aké je to pri imigrácii do Ameriky.

Signature Tours organizuje individuálne súkromné výlety s výkladom vo viacerých jazykoch.

Autobusové výlety
Gray Line New York Tours prevádzkuje dvoj-troj hodinové okružné zájazdy po meste, ktoré zahŕňajú 40 zastávok.

Výlet loďou
Circle Line Sightseeing Cruises je jediná okružná plavba po pobreží ostrova Manhattan. Odchod je pri móle 83 na 42. ulici. Ďalšou voľbou je dvojhodinová polo okružná plavba, večerná dvojhodinová plavba po prístave Harbor Lights Cruise, (mar-nov) alebo Liberty Cruise Ellis Island či plavba k Soche slobody (máj-okt).

Ďalšie výlety
Big Apple Greeters je sponzorovaná spoločnosťou NYC & Company. Vzdelaný, rodený Newyorčan sprevádza 2–6 turistov k zaujímavým miestam a mestským štvrtiam.

Bike the Big Apple organizuje zaujímavé bicyklové zájazdy na krátke i väčšie vzdialenosti.

Liberty Helicopters dáva návštevníkom možnosť pohľadu na New York z vtáčej perspektívy, na jeho dominanty, akými sú Socha slobody, Chrysler a Empire State Buildings, a Central Park. Odlet helikoptéry je z West 30. ulice a z helipodu na 12. Avenue.

Scene on TV Tours prevádzkuje autobusové zájazdy pre bližší pohľad do zákulisia amerických top TV programov, vrátane Sex and the City a The Sopranos. Cieľom ďalších výletov je Central Park Movie Tour a Manhattan TV. Trvajú od dvoch do troch hodín. Rezervácia je nutná.