Viedeň - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Najobľúbenejšie bary sa vyskytujú v tzv. BermudaDreieck (Bermudský trojuholník), ktorý leží pri starej židovskej štvrti, v oblasti okolo Ruprechtskirche. Vyhľadávaná je i oblasť Spittelberg, pri Amerlinghaus (7 a 8 obvod) a 4-tý obvod, ktorý susedí s trhoviskom Naschmarkt.

Kluby bývajú vo všeobecnosti otvorené do 02:00 v týždni a do 04:00 cez víkend. Nočné kluby v 1. obvode sú otvorené do 03:00, 04:00, niekedy i dlhšie. Legálne môžu konzumovať alkohol osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov.

Pivo sa pohybuje v cenovej hladine 3€ a 4€, vo „vychytených baroch a kluboch“ začína pri 4.50€/5€ za malé pivo.

Viac informácií o nočnom živote vo Viedni získate v brožúrke DerFalter.

Bar
AmericanBar, Kärntnerdurchgang 1 (webová stránka: www.loosbar.at) sa nachádza pri ulici Kärntnerstrasse. Navrhol ho slávny rakúsky architekt Adolf Loos v r. 1908 a často slúži ako príjemný únik pred preľudnenými ulicami centra.

Oblasť Spittelberg (siedmy obvod) je plný barov. Medzi najvyhľadávanejšie sa radí Amerlingbeisl, Stiftgasse 8, má listnaté záhrady, a BlueBox, Richtergasse 8, v ktorom hosťujú DJ-ji každú noc.

V „Bermudskom trojuholníku“ sa sústreďuje taktiež množstvo atraktívnych barov. Vyhľadávané sú Europa, Zollergasse 8, a Chelsea, Lerchenfeldergürtel 29-31, v ktorej sa pomocou satelitu vysielajú živé koncerty a futbalové prenosy.

Bar B72 situovaný v časti Gurtel je určený pre priaznivcov živej hudby a DJ-ov.

LutzBar sa nachádza na ulici Mariahilfer Strasse, je známy podávaním vynikajúcich koktailov.

Futuristický bar A1Lounge leží na tej istej ulici. Je veľmi biely, cool a vybavený technickými novinkami.

Kasíno
CasinoWien, Palais Esterházy, Kärntnerstrasse 41, sa otvára o 15:00 a vstup je bez poplatku. Minimálny vek je 18 rokov, vyžaduje sa identifikačný preukaz alebo pas. Hrá sa tu ruleta, blackjack a poker, k dispozícií je 184 hracích automatov.

Klub
Medzi najvyhľadávanejšie kluby vo Viedni sa radí Volksgarten, Burgring 1 (na ulici Ringstrasse), ktorý poskytuje prvotriednu zábavu v piatok a v sobotu od 22:00 do rána.

Flex, Augartenbrücke, priťahuje priaznivcov alternatívnej hudby.

Futuristický klub Passage, ktorý sa nachádza na rohu ulíc Ringstrasse a Babenbergerstrasse, sa špecializuje na dance a house.

ClubRoxy, Faulmanngasse 4, a Loop, Stadtbahnbogen 26-27, je určený najmä pre priaznivcov techno scény, hrajú sa tu i posledné tanečné hity.

Trošku iného zamerania je klub Elektro Gönner na Mariahilfer Strasse 101/1. Hrajú tu prevažne DJ-i, v priebehu týždňa pôsobí ako filmový klub, prípadne prezentuje iné interaktívne inštalácie.

Kaviarne
Kaviarne sú súčasťou viedenského života. Pri káve, ktorej ceny sa vo Viedni začínajú na 3€, môžete sedieť hodiny a čítať noviny, knihu alebo sa len tak pozorovať okolitý ruch veľkomesta.

Stein, Währingerstrasse 6-8, je kráľom „nového štýlu“ s minimálnou dekoráciou, internetom a celodenným občerstvením.

CaféLandtmann, Dr Karl Lueger-Ring a CaféDemel, Kohlmarkt 14 sú najznámejšie a zároveň najdrahšie.

CaféHawelka, Dorotheergasse 6, je oázou pre milovníkov kávy v centre mesta, vyhľadávaná najmä umelcami.

CaféRüdigerhof, Hamburger Strasse 20, blízko Naschmarkt, sa radí medzi najkrajšie moderné budovy.

CaféCentral sa nachádza v nádhernom historickom paláci Palais Ferstel na ulici Herrengasse. Je známy gotickou povalou a dennou dávkou živej hudby.

Heurigen
Pôvodne viedenské slovo „heurigen“ bolo určené pre víno z poslednej žatvy. V súčasnosti reflektuje miesto, kde sa víno predáva. Každý heuriger môže predávať iba víno vyprodukované na vlastnom majetku - a maximálne po dobu 300 dní v roku. Niektoré nájdete i priamo v centre, ale to najlepšie víno poskytujú heurigeri z neďalekých dediniek. Najvyhľadávanejšie sú vína z nasledovných mestských obvodoch: Grinzing, Nussdorf, Heiligenstadt, Sievering a Stammersdorf.

Živá hudba
Porgy & Bess, Riemengasse 11, je v súčasnosti najlepší viedenský džezový klub.

ClairPianoBar, Naglergasse 23, a Jazzland, Franz-Josefs-Kai 23, poskytujú návštevníkom to, čo je už obsiahnuté v ich názve.

Koncerty pod otvorenou oblohou sa konajú na Donauinsel v lete. Mamutie rockové koncerty sa usporadúvajú na štadióne Ernst-Happel-Stadion, Meiereistrasse 2.

Živá hudba sa hrá i v mestskej hale WienerStadthalle, Vogelweidplatz 14.