Rakúsko - Úrady/Formality

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Občania všetkých štátov západnej Európy pre cestu do Rakúska potrebujú platný cestovný pas. V mnohých prípadoch platí úradný osobný doklad totožnosti, alebo menej ako 5 rokov vyprchaná platnosť pasu. Kvôli Šengenskej dohode sú hraničné kontroly medzi Rakúskom a Nemeckom zrušené. Hraničné kontroly medzi ostatnými štátmi Šengenskej dohody sú však platné. Je povinnosťou mať pri sebe dokument o identifikácií. Deti musia byť zapísané v pase jedného z rodičov. Občania Slovinska, Chorvátska, Českej republiky a Slovenska, Poľska a Maďarska môžu vycestovať do Rakúska. Na ceste do cudziny nepotrebujú cestujúci žiadne colné doklady pre auto. Vodičské preukazy takmer z každého štátu sú v Rakúsku uznané. Pre nákladné autá platia iné predpisy, a preto je vhodné ak sa spojíte pred cestou so svojim automobilovým klubom.

Kto chce previesť do Rakúska PSOV ALEBO MAČKY, potrebuje pre tieto zvieratká platný očkovací preukaz-najmä, že je zviera očkované proti besnote- v nemeckom jazyku, alebo úradný preklad. Očkovanie môže byť „staré“ 30 dní pred prechodom hraníc, ale nesmie byť staršie ako 1 rok. Vo verejných dopravných prostriedkoch musia mať psy náhubok.

COLNÉ FORMALITY Pre občanov z krajín EU platia predpisy v rámci EU. Všetko, čo má občan pre osobné alebo pracovné potreby, nemusí občan z nie EU štátu preclievať. Odporúča sa však pri nástupe cesty informovať príslušných úradníkov, na letisku, železnici. Detailné informácie o clách môžete dostať na Colnom úrade vo Viedni – Zollamt Wien, Tel: ++43/1/795 90-0.Tieto texty boli spracované podľa informačných materiálov Rakúskej agentúry cestovného ruchu

Súvisiace linky

Stránka zastupiteľského úradu SR - Nájdete tu kontaktné údaje,...