Viedeň - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa

Pozdĺž rieky Dunaj, západne od Viedne, sa nachádza Krems. Je to 1 000-ročné mestečko obklopené vinicami. V jeho západnej časti je situovaná štvrť Stein, ktorá je najstaršou časťou mesta. Vedie cez ňu ulica Landstrasse, ktorú lemujú staré obchody, vrátane mestskej haly datovanej od 16-násteho storočia.

Renesančné domčeky, úzke uličky a malé námestíčka formujú originalitu mestečka. Piaristen kirche a Wienstadt Museum nesú pečať práce stredovekého umelca Johanna Martina Schmidta.

Na opačnom konci ulice Landstrasse, pred Kremskou Bránou, leží nová Kunst Halle Krems. V dolnej časti „Horného trhoviska“ je Gozzoburg, v ktorej sa dá najesť za rozumné ceny. Piano, ktoré sa nachádza na brehu Dunaja, je atraktívnym miestom pre návštevníkov, ktorí si majú chuť na drink.

Vlaky tu smerujú z Viedenského nástupišťa Františka Jozefa každé dve hodiny. Posledný vlak do Viedne ide o 21:30. Viac informácií získate na www.krems.gv.at alebo www.tiscover.com/krems.

1 deň

Údolie Wachau
Dunaj vytvoril medzi Kremsom a Melkom jedno z najkrajších oblastí Rakúska - Wachau, ktoré poskytuje dovolenkárom širokú ponuku aktivít: vodné športy, horolezectvo, cyklistiku, jazdu na člnoch a ochutnávanie vín.

Cyklistické trate sledujú Dunaj po obidvoch brehoch. Bicykle prenajíma Johann Trautsamwieser, Siedlung Erlahof 10, Spitz (tel: (0664) 346 9486). Pri skupine cyklistov je nutná rezervácia vopred.

Vlaky do mestečiek Melk, Pöcham a Ybbs odchádzajú zo „Západného nástupišťa“, pričom vlaky smerujúce do Kremsu a Spitzu majú odchod na nástupišti Františka Jozefa.


Melk
Mestečko bolo založené v r. 831 a je situované na severnom brehu rieky Dunaj, približne na polceste medzi Viedňou a Linzom.

Melk je atraktívne mestečko s úžasným opátstvom. Stift Melk vybudoval pred vyše 1 000 rokmi rod Bebengerovcov. V r. 1089 okupovali Benediktínsky kláštor. Odtiaľ spravovali rozsiahle údolie. V opátstve, ktoré opísal i Umberto Eco vo svojej novele, sa nachádza múzeum, reštaurácia, park a záhradný pavilón.