Viedeň - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Pešie túry
Pešie túry sú uvedené v programe Vienna Walks. Niektoré sú zamerané na návštevu domov, v ktorých žili skladatelia Mozart, Beethoven a Schubert. Iné sa sústreďujú na historické obdobie, život židov vo Viedni, prípadne na mestské krypty či ochutnávku vín vo viedenských pivniciach. Pešie prehliadky trvajú 1 - 2 hodiny. Poplatky za dopravu sa platia zvlášť.

Original Vienna Walks sa venujú najmä architektúre Art Nouveau, stredovekým štvrtiam alebo Imperial Palace. Exkurzie trvajú od 90 minút do 2 hodín. Skupinu musia tvoriť minimálne traja účastníci.

Výlet autobusom
Vienna Sightseeing Tours ponúka návštevníkom množstvo poldenných výletov po historických stopách mesta. Zahŕňajú predovšetkým návštevu paláca Schönbrunn. Celodenné výlety smerujú do Prahy, Budapešti a iných lokácií.

Cityrama taktiež poskytuje výlety hlavne po Viedni. ‘Sisi Tour’ (Sisi je meno manželky cisára Františka Jozefa) je určená historickým častiam metropoly. Navštevuje sa najmä katedrála Sv. Štefana, Hofburg a tréningové predstavenie v Španielskej jazdeckej škole. Výlet trvá 3 hodiny.

Výlet na lodi
DDSG Blue Danube Schiffahrt GmbH poskytuje niekoľko okruhov po rieke Dunaj. Uskutočňujú sa od polovice apríla do polovice októbra. Avšak „Danube Round Trip“ a „Viennese Coffee House Cruise“ sa prevádzkujú po celý rok.

Dva poznávacie výlety - ‘Grand Danube River Cruise’ a ‘Hundertwasser Tour’ - sa sústreďujú na priestor medzi námestím Schwedenplatz a mostom Reichsbrücke. Každá plavba trvá 70 -100 minút. Organizujú sa i tanečné okružné plavby.

Ďalšie výlety
Spoločnosť Pedal Power, sídliaca na Ausstellungsstrasse 3, organizuje 3 - 4 hodinové výlety. Odchod je z Pratera denne od 10:00 (máj - september). Cena zahŕňa nájom za bicykel a sprievodcu. Jazdy smerujú prevažne k KunstHausWien, katedrále Sv. Štefana a dunajskému kanálu.

Old -Timer Tramway je určená pre poznávanie pamiatok, pričom preprava sa uskutočňuje električkami. Tieto výlety začali v r. 1929. Odchody sú v sobotu a v nedeľu zo stanice Art Nouveau, ktorá sa nachádza na námestí Karlsplatz. Prevádzka je od mája do októbra. Jazdí sa k nasledovným pamiatkam: Rathskeller, Burgtheatre, Viedenská univerzita, Schönbrunn Palace a Riesenrad. Výlety trvajú dve hodiny.

Alternatívny a romantický spôsob poznávania metropoly je tradičným Fiakerom (voz ťahaný koňmi). Konské záprahy smerujú na sever ku katedrále Sv. Štefana, k námestiu Heldenplatz (blízko Hofburgu) a k námestiu Albertinaplatz (za Štátnou operou). Cena a dĺžka okružnej jazdy sa musí dohodnúť vopred.