• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Vorarlberg

Bregenz - hlavné mesto regiónu
Hlavné mesto spolkovej krajiny Vorarlberg, 27.000 obyvateľov

PREHLIADKA MESTA:
železničná stanica – promenáda pri jazere* - prístav – trh: Dom umenia, divadlo, Nepomukova kaplnka – krajinské múzeum – radničná ulica: radnica, kaplnka na jazere – ulica Maurach – horné mesto (staré mesto)*: mestská brána, Martinova veža*, Martinova kaplnka – farský kostol – ulica Thalbach – železničná stanica. 1,5 hod (bez detailnej prehliadky).

ĎALŠIE PAMÄTIHODNOSTI:
Kongresový a hudobný dom s najväčšou scénou na vode na svete (hudobné slávnosti v júli/auguste), priestor pre voľný čas s rôznymi športoviskami, palác Thurn a Taxis-Pfänder, 1064 m (lanovka): vyhliadkové miesto bod**, divoký park a prehliadka práce s dravými vtákmi od 1. 5. do 3. 10. Predstavenia o 11.00 hod a 14.30 hod – Gebhardsberg, 600 m: vyhliadkové miesto, hrad, pútnický kostol – jazero Bodensee*: plavba a prehliadka loďou*.

ODPORÚČAME:
Výlety do okolia, jazda Bregenzským lesom.

Hrady a zámky
1. FELDKIRCH: Schattenburg – hrad významné zariadenie zbraní Vorarlbergska, najstaršie stavebné časti spred rokom 1200, múzeum.
2. HOHENEMS: renesančný palác, 1562 – 67 postavený, dvor s arkádami, múzeum písma a spevov.
3.
Kostoly a kláštory
BREGENZ – MEHRERAU: cisteriánske opátstvo, založené v roku 1907 ako benediktínsky kláštor, kostol (obnovený v roku 1964) románsky spodný kostol, zbierky.

HOHENWEILER/GWIGGEN – MARIASTERN: cisteriánsky kláštor, založený v roku 1856, kostol 1896, kríž s Mater Dolorosa, z roku 1630.

Detské atrakcie
BEZAU: Múzeum železníc Bregencský les.
BIZAU A LATERNS: letná sánkárska dráha.
BLUDENZ: Milka – obrovská čokoládová slávnosť, ktorá začína každoročne začiatkom júla, je jedným z množstva programov pre deti, tie sú organizované rôznymi obcami pod titulom „Detské čarovanie“.
BREGENZ: jazero Bodensee – plavba loďou, divoký park, prehliadka letov dravých vtákov.
FELDKIRCH: divoký park.

Jazerá a vodné plochy
O jazero Bodensee, v najzápadnejšej časti Rakúska, sa delia tri krajiny: Nemecko, Švajčiarkso a Rakúsko. Časť, ktorá patrí Rakúsku má 63 km a jeho dĺžka je 15 km, je so svojimi 38 km2 najmenšie. Najkrajší pohľad nad jazerom môžeme zažiť z výšky 1062 m vysokého kopca Pfänder, kde premáva lanovka. Je tu aj súčasne dôležitý prístav mesta. Južne od mesta Bregenz sa rozprestiera delta Rýna, ktorá má tak ako aj jazero Neusiedler See trstinové brehy s chránenou zónou vtáctva.
Po stopách hudby
BREGENZSKÉ HUDOBNÉ SLÁVNOSTI (koniec júla do konca augusta).
BREGENZSKÁ JAR (marec až máj).
SCHUBERTIÁDA: cyklus koncertov polovica/koniec júna a koniec augusta/začiatok septembra vo Schwarzenbergu a Bezau v Bregenzskom lese.Tieto texty boli spracované podľa informačných materiálov Rakúskej agentúry cestovného ruchu


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 08.04.2002