Viedeň - Doprava z/na letisko

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Lietadlom je možné priletieť na letisko Schwechat, ktoré je od Viedne vzdialené približne 20 km. Z letiska sa dá dostať do centra mesta buď autobusom leteckej spoločnosti, autom, taxíkom alebo tzv. Schnellbahnom.

Požičiavanie auta nie je problém, pokiaľ máte so sebou pas a vodičský preukaz vydaný aspoň pred rokom. Na letisku je možné požičať si auto kedykoľvek, v mestách spravidla cez pracovné dni. Taxi - vhodné je zobrať si taxík priamo na stanovišti alebo telefonicky.

Obidva terminály sa nachádzajú v jednej budove a preto ich obsiahnete peši.

Najvhodnejšia preprava k letisku je po motorovej ceste A4

Prenájom automobilu
Spoločnosti poskytujúce prenájom vozidiel: Arac/Europcar, ATL, Avis, Budget, Hertz, National/Alamo, Sixt a Thrifty.

Železnica
City Airport Train, vedie k City Air Terminálu, ktorý sa nachádza v strede Viedne. Stred Viedne a nádražie Wien Nord railway s letiskom taktiež spojuje S-Bahn. Preprava trvá 25 minút.

Taxi
Taxíky do mesta odchádzajú z príjazdovej haly. Objednať si ich je možné na Radio Car Vienna.

Autobus
Busy smerujú do stredu Viedne, k nádražiam Südbahnhof a Westbahnhof, k námestiu Schwedenplatz, k Vienna International Centre.

Autokar
Autokar jazdí i do Bratislavy a Budapešti.

Parkovanie
Parkoviská označené K1, K2 a K3 sú určené pre krátkodobé parkovanie. Informačnú tabuľu nájdete pri Terminal 2 a pri autobusovej zastávke.

Letisko poskytuje bankové služby v príjazdovej hale a v obchodných priestranstvách. Poštový úrad je medzi terminálmi T1 a T2, a v nákupnej časti Plaza shopping.