Viedeň - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Najzaujímavejšie nákupné miesta sa vyskytujú v centre mesta, ktoré križujú úzke uličky a domčeky s elegantnými fasádami.

Na obrovských peších zónach pri uliciach Kärntnerstrasse a Graben sa nachádza moderný Haas Haus. Z jeho strechy je nádherný priamy výhľad na katedrálu Sv. Štefana.

V tejto štvrti sa vyskytuje množstvo architektonických drahokamov - malých obchodíkov, ktorých fasády navrhovali najslávnejší viedenskí architekti.

Ringstrassengalerien ponúka pohodlie nákupného centra. Nachádza sa neďaleko Štátnej opery. Tradičné obchodné ulice sú: Mariahilferstrasse, ktoré sa rozprestierajú od ulice Ringstrasse k Západnej železničnej stanici, medzi 6. a 7. štvrťou. Na tejto ulici sídlia renomované obchodné reťazce, ktoré predávajú šaty, hudobné nosiče a iné komodity.

Medzi najobľúbenejšie trhy v meste sa radí Naschmarkt, ktorý je zaplavený pestrosťou farieb ovocia, zeleniny na pultoch stánkov. Je situovaný pri námestí Karlsplatz. Trhovisko je otvorené v čase bežných predajných hodín, od pondelka do soboty. V sobotu je otvorené od 08:00 - 12:00. Blší trh je súčasťou Naschmarktu. Je tu možné výhodne nakúpiť.

Vo Viedni je množstvo adventných trhov pred i v priebehu Vianoc. Najpopulárnejší je Christkindlmarkt, ktorý sa koná pred radnicou.

Zákazníci si tu môžu kúpiť rôzne suveníry, ktoré sa vzťahujú k jednotlivým pamiatkam - ku katedrále Sv. Štefana a lipským plnokrvníkom.

Wiener Porzellanmanufaktur Augarten je druhá najväčšia európska továreň na výrobu porcelánu.

Podľa striktných kritérií udeľuje Oddelenie obchodu logo ‘Wien Product’ niektorým spoločnostiam. Znamená najvyššiu kvalitu výrobku..

Rakúske cukrárne patria medzi svetovú špičku a sú rovnako obľúbené domácimi i turistami. Ak budete mať možnosť navštíviť cukráreň, nenechajte si ujsť niektorý z nasledujúcich zákuskov: Apfelstrudel, Sachertorte, Dobostorte, Rehrcken alebo Esterházytorte.

Obchody sú vo všeobecnosti otvorené od pondelka do piatku, od 09:00-18:00/18:30. V sobotu od 09:00-17:00 (značný počet obchodov ostáva otvorený do 21:30 vo štvrtok alebo 19:30 v piatok).

O vrátenie 20% DPH môžu požiadať mimo EÚ návštevníci, ak si kúpili tovar, ktorého hodnota presahuje 75€.