Londýn - Ubytovanie/Hotely

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Britská kapitola je sídlom najznámejšej kráľovskej rodiny a mnohých kultúrnych a architektonických pamiatok ako aj trendových nočných klubov a moderných hotelov. Prepojenie histórie a modernizácie je práve v Londýne viditeľné viac ako na ktoromkoľvek inom mieste na svete.

Aby ste mali čo možno najlepší prístup k hlavným atrakciám Londýna, je dobré, zvoliť ubytovanie v niektorých z nasledujúcich centrálnych štvrtí: Mayfair a Marylebone (najprestížnejšia časť metropoly s elegantnými a luxusnými hotelmi), Paddington a Bayswater (strategická poloha – 15 minút autobusom od Heathrow, pár minút chôdze od Hide Parku a krátka jazda autobusom do nákupného dištriktu Oxford Street), Notting Hill (leží neďaleko Kensingtonského paláca a záhrad), Knightsbridge a South Kensington (pojímajú niekoľko významných múzeí a galérií) alebo Covent Garden a Bloomsbury (nákupný raj neďaleko Britského múzea).

Ubytovanie v Londýne je nevyhnutné rezervovať vopred, aby ste sa počas vašej návštevy predišli prípadným ťažkostiam pri hľadaní vhodnej a predovšetkým voľnej izby, nakoľko hotely v Londýne sú celoročne zaplavené turistami a obchodnými cestujúcimi.

Ceny ubytovania v Londýne sa u trojhviezdičkových hotelov pohybujú od 55 do 240 euro za noc.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod