Londýn - Doprava z/na letisko

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Heathrow

Najväčšie londýnske letisko Heathrow je veľmi dobre prepojené s Londýnom.

Tri linky autobusového spoja Airbus rozvážajú cestujúcich na hlavné dopravné uzly (Victoria, Paddington a King´s Cross) a do mnohých hotelov v centrálnom Londýne - cesta trvá cca. 90 minút, jednosmerný/spiatočný lístok stojí 6/10 libier.

Cestu môžete absolvovať aj vlakom - jazda Heathrow Expressom () z Heathrow na nástupište Paddington trvá len 16 minút; JS/SP 13/25 libier.

Cesta taxíkom trvá 45-60 minút a stojí okolo 45 libier.

Viac informácií o letisku (http://www.heathrow-airport-guide.co.uk)

Gatwick

Súčasťou letiska Gatwick je rovnomenná železničná stanica, ktorá je situovaná pri južnom terminále. Stanicu Viktória v strede Londýna spája s letiskom kyvadlovou dopravou vlakový spoj tzv. Gatwick Expres () - ½ hodiny, JS/SP 9/18 libier.

Na letisko premávajú zo stanice Viktória aj autobusy, tie idú cca. hodinu a stoja JS/SP 8/11 libier. Počas dňa chodia každých 15 minút, v noci každú hodinu.

Cesta taxíkom trvá 45-60 minút a stojí okolo 45 libier.

Stansted

Zo Stansteadu do Londýna jazdia vlaky Stansted Express na nástupište Liverpool Street každú pol hodinu. Vlaky zastavujú na stanici Tottenham Hale, kde môžete využiť napojenie na londýnske metro (Victoria Line).

Autobusy spoločnosti National Express Coach dôjdu z letiska na stanicu Victoria za 1 hodinu 45 minút (JS/SP 7/13 libier).

Taxíkom zvládnete cestu o niečo rýchlejšie, ale cesta stojí 45-55 libier.