Veľká Británia - Kultúra/Spoločnosť

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Ak sa o Angličanoch tvrdí, že sú rezervovaný a studený národ je to asi taká pravda, ako historky o každodennom daždi a hmle na ostrovoch.

Ľudia žijúci vo veľkých mestách sú rovnako uponáhľaní a uzavretí, ako v ktoromkoľvek inom kúte sveta.

Ale keď budete mať to šťastie a vaša návšteva Anglicka sa neobmedzí iba na Londýn, zistíte, že malé mestečká sú neuveriteľne pokojné, ľudia sú prívetiví a zhovorčiví.

Samozrejme Angličania sú trochu odlišná kultúra. Je dobré dodržiavať etiketu o stupeň vyššie ako sme zvyknutí doma. Samotná intonácia viet z nich robí snobov, ale často iba pre tých čo nerozumejú.

Predpokladajme, že Vaša angličtina nie je žiadna sláva. Sedíte vo vlaku a započúvate sa do rozhovoru medzi neďaleko sediacimi tridsiatničkami. Z intonácie akou obohacujú ich dialóg, máte pocit, že prinajmenšom riešia otázku oslobodenia Tibetu, ale ony v skutočnosti iba preberajú dnešný obed v ich obľúbenej reštaurácii.

Naopak, pravdou je povestný anglický čaj o piatej. Nie všetci si ho doprajú presne o piatej, ale keď už naň dôjde, vychutnávajú si chvíľu voľna a pohody. Zdá sa, že Angličania sú ozajstní pôžitkári. Či ide o jedlo, pitie alebo jednoducho rodinnú pohodu, dokážu o danom prežitku horlivo diskutovať hodiny.