Londýn - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Kew Gardens
Záhrady sú situované v západnej časti metropoly, medzi riekou Temžou a Royal Botanic Gardens; webová stránka. Prvýkrát boli navrhnuté v 17-nástom str.

V záhradách je niekoľko sklenených domov. Nádherný je Palm House, v ktorom sa pestujú vzácne orchideje a palmy. Nové AlpineHouse boli zhotovené v Kew za posledných 20 rokov.

Doprava: metrom z Londýna do Kew Gardens; alebo vlakom z Waterloo do Kew Bridge.
Záhrady sú otvorené denne od 09:30-16:15, So a Ne 09:30-19:30 (apríl-august).Vstup je za poplatok.

Hampton Court Palace
Nachádza sa mimo Londýna, na brehu rieky Temže. Hampton Court Palace, East Moseley, Surrey, bol rezidenciou Henry VIII. Okrem úžasných apartmánov sú tu situované nádherné záhrady.

Otváracie hodiny: denne (apríl-október) 10:00-18:00; (november-marec) 10:00-16:30 (posledný vstup 1h pred zatvorením)
Vstup za poplatok.

London Wetland Centre
London Wetland Centre, je jedinečná atrakcia zameraná na život v prírode. Vytvorila ho spoločnosť Wildfowl & Wetlands Trust (WWT) v Barnes, juhozápadný Londýn.

Wetland Centre zahŕňa krajinu lagún, jazier a rybníkov. Poskytuje domov stovkám vtáčích druhov, netopierov, obojživelníkov.

Otváracie hodiny: denne 09:30-18:00 v lete, 09:30-17:00 v zime (posledný vstup 1h pred zatvorením).
Doprava: London Underground do Hammersmith, potom autobus z Hammersmith, alebo vlak z Waterloo do Barnes.

1 deň
Brighton
Je známy i pod názvom‘Londýn na mori’. Brighton je lokalizovaný 97km od Londýna, na južnom pobreží. Medzi jeho atrakcie sa radí Royal Pavilion, zrenovované múzeum Museum of Brighton, a staré mesto v okolí Lanes. Doprava: z Victoria station alebo z King''s Cross Thameslink. Viac informácií získate v Brighton Visitor Information Office, 10 Bartholomew Square.

Oxford
Oxford je lokalizovaný 97km severozápadne od centrálneho Londýna. Nachádzajú sa tu najstaršie univerzity. Mesto nie je len historickým a architektonickým ale i obchodným centrom.

Doprava: vlaky do Oxfordu odchádzajú z Paddington station, frekventované autokary Oxford Express X90 odchádzajú z Victoria Coach Station a Oxford Tube z Grosvenor Gardens.