Bardejov - Úvod

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


Historické mesto Bardejov leží na severovýchode Slovenska, na brehu rieky Topľa. Prvé písomné zmienky o ňom sú z 13. storočia. V 15. storočí prežívalo mesto najväčší rozmach. Hybnou silou hospodárskej prosperity bol obchod a remeslá, vďaka ktorým sa Bardejov zaradil medzi najvýznamnejšie mestá Uhorska. Hovorí sa o ňom, že je najgotickejším mestom na Slovensku. Pozdĺžne centrálne námestie je najdôležitejšou časťou mesta. Nachádzajú sa v ňom významné urbanisticko-architektonické, umelecko-historické a kultúrne stavby a hodnoty. Uprostred námestia stojí budova bývalej radnice zo 16. storočia. V hodnotných interiéroch radnice sú vystavené najcennejšie exponáty vlastivedného múzea. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí aj gotický kostol sv. Egídia zo 14. stor., gotické meštianske domy, kostol sv. františkánov, grécko-katolícky kostol, mestské opevnenie a súbor bývalých židovských kúpeľov, synagógy, hospodárskych a obytných stavieb. V roku 2000 mesto zaradili do Zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Bardejov a jeho okolie je ideálnym miestom pre dovolenku. Nájdete tu veľa pamiatok, ako aj krásnu prírodu. Pár kilometrov od Bardejova sa nachádzajú známe Bardejovské kúpele, v ktorých je možné sa ubytovať. Hotely dovolenkárom môžu poskytnúť nielen nocľah, ale aj wellness služby a kúpeľné  procedúry.


V regióne sa oplatí vidieť

Na severovýchodnom Slovensku, v najsevernejšej časti Šariša, na južnom úbočí predhoria Východných Beskýd ležia na konci krátkeho údolia v nadmorskej výške 325 m kúpele, ktorých sláva sa kedysi šírila v kruhoch niekdajšej uhorskej a poľskej šľachty. Poloha blízko historického stredovekého mesta Bardejov dala kúpeľom ich pomenovanie - Bardejovské Kúpele.
Téma: Kúpele
Východiská: Bardejov
Téma: Hrad/Zámok
Východiská: Bardejov, Svidník

Na okolí doporučujeme navštíviť

Bohatá kvapľová výzdoba v niekoľkých poschodiach s výškovým rozdielom 112 m, pagodovité stalagmity, jazierka a nástenné vodopády. Prevádzkový okruh meria 1135 m.
Téma: Jaskyňa