Barcelona - Zábava a nočný život

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Barcelona poskytuje celú plejádu hudby siahajúcej od klasiky cez džez, flamenco až po inovatívne žánre. Ak ste vlastníkom turistickej karty, získate 20% vstupnú zľavu v sieti divadiel (napr. Teatre Poliorama, Teatre Victoria) a nočných podnikov (Dry Martini, Gimlet, Zsa Zsa). Katalánska metropola sa považuje za jedno z najzábavnejších miest v Európe.

Za zábavou odporúčame turistom vydať sa až po sieste, ktorá končí približne o 17:00, ľudia sa začínajú pomaly zhromažďovať na námestiach. Okolo 23:00 je mesto najrušnejšie. Najživšie sú piatkové a sobotňajšie noci, tancuje sa po celý víkend.

 

Bary sú zvyčajne otvorené do 02:00 alebo 03:00, pričom kluby a diskotéky sú v prevádzke do 05:00 alebo 06:00. Legálny vek pre konzumáciu alkoholu je v Barcelone 16 rokov. Orientačne stojí malé pivo a pohár vína 1€, rum s kolou od 5€ - v závislosti od typu podniku.

 

Port Olímpic je rušný najmä počas letných večerov a nocí.

 

Port Vell – nachádza sa tu obchodné centrum Maremagnum, ktoré dotvára i koláž kaviarní, barov a nočných klubov. Otvorené je do neskorej noci.

 

V posledných rokoch sa bary zmodernizovali, čím sa stali populárnejšími.

 

Podrobnejšie informácie o nočnom živote získate v sprievodcovi See Barcelona a v booklete Guía del Ocio. Je možné ich zakúpiť v hosteloch a novinových stánkoch.

  Bar

Xampanyerías (champagne bar) servíruje iskrivé katalánske vína (cava), ktoré sú miestnou špecialitou.

 

Ďalším vhodným miestom pre objednanie cava sú bary La Bodegueta del Xampú, Gran Via de les Corts Catalanes 702, Xampanyeria Casablanca, Carrer Bonavista 6, a El Xampanyet, Carrer Montcada 22. V poslednom podávajú i cidertapas v rušnom, vibrujúcom prostredí.

 

Bar Pastís, Carrer Santa Mònica 4, bol poctený návštevami Picassa. Umelec obľuboval i El Quatre Gats, Carrer Montsió 3, v ktorom sa podáva dobre pivo a od 21:00 tu hrá živá hudba.

 

Museu Picasso – je moderný bar s originálnym menu vyzdobený prácami Picassa.

 

L’Ovella Negra, Carrer Sitges 5, vyhľadávajú ho medzinárodní obchodní cestujúci i miestni študenti.

 

Bar Marsella, Carrer de Sant Pau 65, je miestom, ktoré vyhľadávajú najmä abstinenti. 

 

Medzi štýlové a najviac „cool“ bary sa radia: Torres de Avila, Avenida Marqués de Comillas, Poble Espanyol, štýlový Dry Martini, Carrer Aribau 162-166, Ideal Cocktail Bar, Carrer Aribau 89, a Mas i Mas, Carrer Maria Cubi 199.

 

Mirablau, Placa Doctor Andreu, je romantický bar s dôkladným výhľadom na mesto.

 

Berimbau, Passeig del Born 17, podávajú sa tu výborne koktaily za sprievodu brazílskych rytmov.

 

Oven, Calle Ramon Turró 126, je trendový podnik zameraný najmä na prípravu koktailov.

  Kasíno

Gran Casino de Barcelona, Carrer de la Marina 19-21, je otvorené denne od 13:00-05:00. Vstup je od 18 rokov, je nutné sa preukázať pasom alebo vodičským preukazom. Pri vstupe sa vyžaduje formálne oblečenie.

  Klub

Medzi najexkluzívnejšie nočné kluby sa radí Up And Down, Carrer Numància 179.

 

Bikini, Carrer Deu i Mata 105, vyhľadávajú ho mladí ľudia, pretože sa tu hrá najmodernejšia muzika.

 

Moog Club, Arc del Teatre 3, sa nachádza v Čínskej štvrti. Ponúka techno a hosťujú v ňom DJ–i zvučných mien.

 

Salsitas, Calle Nou de la Rambla 22, je vybavený nádherne navrhnutým barom, reštauráciou a tanečným parketom. V súčasnosti je veľmi vyhľadávaným miestom.

 

Torres de Ávila, Avenida Marquès de Comillas, Poble Espanyol, je štýlový bar, ktorý sa vyznačuje v letných mesiacoch celonočnou trance-techno diskotékou.

 

La Terrazza, Avenida Montanyans – je otvorený iba v letných mesiacoch.

 

Punto BCN, Carrer Muntaner 63, je populárny gay klub.

 

Tablao Flamenco Cordobes, La Rambla 35, tento klub odporúčame najmä priaznivcom tanca flamenco. 

 

Na flamenco sa špecializujú i kluby: Los Tarantos, Plaça Reial 17, a Tablao del Carmen, Arcs 9, Poble Espanyol.

 

La Paloma, Carrer Tigre 27, má nádhernú tanečnú sálu. Skupiny hrajú nadšenému davu najmä pasa doble, tango, salsu, flamenco a ďalšie hudobné štýly.

 

Živá hudba

Rokovú hudbu a pop koncerty medzinárodných hviezd si návštevníci môžu vypočuť v Palau Sant Jordi, Passeig Olímpic 5-7, Estadi Olímpic, Montjuic, a v Camp Nou, Avenguda de Joan XXII.

 

Pre turistov stredného veku je vhodný zábavný podnik Zeleste, Carrer Almogàvers 122, v Poble Nou. Hosťujú v ňom španielske a medzinárodné rockové skupiny.

 

Harlem Jazz Club, Carrer Comtesa de Sobradiel 8, denne sa tu hrá džez alebo podobný hudobný štýl do 04:00.

 

Jamboree, Plaça Reial 17, je známy džezom, blues a funkom.

 

Centre Artesà Tradicionarius, Travessera de Sant Antoni 6-8,  hostia tu koncertujú vo štvrtok a v piatok večer. Hrá sa prevažne tradičná folková hudba z Katalánska, Španielska a zvyšku Európy.