Španielsko - Ubytovanie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Hotely a Penzióny
Je dobré vždy si ubytovanie vopred zarezervovať, zvlášť počas slávností alebo v turisticky vyhľadávaných miestach na pobreží od neskorej jesene do októbra.

*****hviezdičkový hotel
Klimatizácia je vo všetkých verejných miestnostiach a izbách, ústredné kúrenie, dva alebo viac výťahov, salóniky, bar, garáž /v centre miest/, kaderníctvo, všetky izby so zariadenou kúpeľňou, telefónom, niektoré zariadenie obsahuje miestnosti na sedenie, práčovňu a miestnosť, kde Vám ožehlia prádlo.

****hviezdičkový hotel
Klimatizácia je v každej miestnosti, ak si to vyžadujú klimatické podmienky, je tu ústredné kúrenie alebo ochladzovanie, minimum dva salóniky, 75% izieb s plne vybavenou kúpeľňou, ostatné izby so sprchou, umývadlom, horúcou a teplu vodou, práčovňou, žehliarňou, s telefónom v každej izbe, garážovým parkovaním /v mestách/, s výťahom a barom.

***hviezdičkový hotel
Permanentne nainštalované kúrenie alebo ochladzovanie vzhľadom k počasiu, salónik, výťah , bar, 50%izieb s plne vybavenými kúpelňami, 50% izieb so sprchou, umývadlom, WC, studená aj teplá voda, s práčovňou, žehliarňou, telefónom v každej miestnosti.

**hviezdičkový hotel
Permanentne nainštalované kúrenie alebo ochladzovanie vzhľadom k počasiu, salónik, výťah, ak má budova dve alebo viac poschodí, bar, 15% miestností s úplne vybavenými kúpeľňami, 45% so sprchou, umývadlom a WC, teplá, studená voda, jedná kúpeľňa k šiestim miestnostiam, práčovňa, žehliareň, telefón v každej miestnosti.

*hviezdičkový hotel
trvalo nainštalované kúrenie, výťah v budovách, ktoré majú viac ako štyri podlažia, 25% z izieb má sprchu, umývadlo a WC, 25% so sprchou a umývadlom, ostatné majú len umývadlo, teplú a studenú tečúcu vodu, jednu spoločnú kúpeľňu pre sedem izieb, práčovňu, žehliareň, telefón na každom poschodí.

***hviezdičková nocľaháreň
Trvalo nainštalované kúrenie, výťah v budovách s viac ako štyrmi podlažiami, salónik, 5% z izieb s plne vybavenou kúpeľňou, 10% so sprchou, umývadlom a WC, 85% so sprchou, umývadlom, teplou a studenou tečúcou vodou, jedna spoločná kúpeľňa pre každých osem izieb, práčovňa, žehliareň, telefón v každej miestnosti.

**hviezdičková nocľaháreň
Trvalo nainštalované kúrenie, výťah v budovách s piatimi podlažiami a viac, salónik alebo pohodlná predsieň na sedenie /spoločenská miestnosť/, jedná spoločná kúpeľňa pre každých desať izieb, všetky izby majú umývadlo, studenú a teplú tečúcu vodu, spoločný telefón.

*hviezdičková nocľaháreň
všetky miestnosti majú umývadlá, studenú tečúcu vodu, jednu kúpeľňu pre dvanásť izieb, spoločný telefón.

Paradores /národné turistické hostince/
Každý Parador je hotel so všetkým moderným, zahrňujúc miestnosti s vlastnou kúpeľňou, horúcou a studenou tečúcou vodou, ústredné kúrenie, telefón v každej miestnosti, spoločenská miestnosť, garážou a doplnkovými službami. Rezervácia ubytovanie je odporúčaná. Pre ďalšie informácie kontaktujte Paradores
de Turismo, Calle Reuena 3, Madrid 28013 (tel. 915166666), fax: 91 516 6657/8.

Hosterias sú to tradičné reštaurácie, ozdobené v štýle oblasti, ktorej sa nachádzajú a servírujú vynikajúce jedlá.

Hosťovské domy
Penzióny od jednoduchých až po prepychové sa dajú nájsť po celom Španielsku.

Hostely
Sieť španielskych mládežníckych domovov (REAJ) je zastúpená v Španielsku Medzinárodnou hostelingovou federáciou, registrovaných je 188 ubytovní. Pre bližšie informácie kontaktujte REAJ centrálne rezervovacie siete v Barcelone - C Rocafort 116-122, 080115 Barcelona (tel: 934 838347, fax: 934 838 350), alebo v Madride - Fernando el Caolico 88, 28606 Madrid (tel. 913 477 700, fax: 914 03194),

Hotely

Kde
Príchod
Odchod