• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Zájazdy
  • Knihy
  • Prenájom áut

Ibiza

LETOVISKÁ IBIZA
SAN ANTONIO
vzdialené asi 15 km od hlavného mesta Ibiza. Centru mesta dominuje opevnený kostol sv. Antona zo 14. storočia a prekrásna prímorská promenáda so spievajúcimi fontánami. V zábavnej štvrti West End a v známych diskotékach Es Paradis, či Eden zábava neutícha až do neskorých ranných hodín. V blízkom okolí mesta sa nachádza niekoľko čarovných pláži – nositeliek modrej vlajky Európskej únie za čistotu vody a kultúrnosť prostredia, ktoré sú ľahko dostupné autobusom alebo výletnými loďkami.

TALLAMANCA
TALAMANCA - Pokojnejšie stredisko vzdialené približne 3 km od centra hlavného mesta Ibiza pýšiace sa krásnou piesočnatou plážou a atraktívnou miestnou architektúrou. Zo zálivu Talamanca sa návštevníkovi naskytá nádherný pohľad na maják Punta Grossa, ostrov Formentera a starobylú časť mesta Ibiza s katedrálou sv. Márie Snežnej a s pevnosťou Almudaina, ktoré boli UNESC-om vyhlásené za kultúrne dedičstvo.
MALLORCA
Mallorca je zo všetkých Baleárskych ostrovov najväčšia a najzaujímavejšia. Mallorcu príroda obdarila neobyčajnou krásou a príťažlivosťou. Vysoké strmé štíty pohoria Sierra de Tramuntana, ktoré ako mohutná stena lemuje severné pobrežie ostrova, sa týči nad idylickými údoliami chránenými skalnatými vrcholmi. Odtiaľ sa rozprestiera smerom na juhovýchod úrodná rovina, ktorá sa tiahne až k suchšej južnej časti ostrova, kde členité pobrežie vytvára mnoho malebných zátok. Na pobreží sa nízke skalnaté útesy striedajú s piesočnatými plážami. V údoliach sa darí pomarančovníkom a citrónovníkom, ktoré poskytujú tieň a osvieženie. Mandľovníky kvitnú uprostred našej zimy. Na náhorných plošinách rastú olivovníky. Obyvatelia ostrovov si dokonale privykli na turistov a prispôsobili im svoj životný štýl. Turistika pre nich znamená predovšetkým zdroj obživy. Svoje tradície však ostrovania uchovávajú a radi s nimi zoznamujú návštevníkov. Tradičná je predovšetkým výroba umelých perál. Sklenené guličky sa ponorujú do kúpeľov, kde sa poťahujú esenciou z pravej perleti. Potom sa navliekajú na hodvábnu niť. Nemenej typická je výroba vejárov a kastanet.
(informácie o španielskych  letoviskách boli spracované podľa údajov cestovných kancelárií SATUR, TRAVEL L B, AMIGOS, FLATOUR)


TENERIFE
Je nazývaný ostrovom večnej jari a svojou rozlohou 2057 km2 je zo všetkých siedmych ostrovov najväčší. Hlavným symbolom ostrova je vysoký vulkanický kužeľ - najvyššia hora Španielska Pico de Teide, ktorá sa týči do výšky 3718 m nad morom. Krajina na juhu je úplne vyprahnutá, ale tam, kde sa zalieva, tam rastie úplne všetko. Sever ostrova je vždy o niečo chladnejší a častejšie tu prší, ale je neuveriteľne zelený, plný banánových plantáží, neustále kvitnúcich stromov a kríkov. Na severovýchode ostrova po trochu zložitejšej ceste horskými chodníkmi objavíte pôvodné husté lesy prírodného parku Taganana a nakoniec pôvodné opustené pláže s čiernym pieskom.
FUERTEVENTURA leží najbližšie k Afrike, od Sahary ju delí len 95 km, najväčšou atrakciou je oblasť piesočných dún. Ostrov je obľúbený u vyznávačov windsurfingu.
BALEÁRSKE OSTROVY
Baleárske ostrovy patria k najznámejším súostroviam v Stredozemnom mori. Skladajú sa z menších aj väčších ostrovov s celkovou plochou presahujúcou 5000 km. Väčšina z nich je
neobývaná, štyri z nich sa naopak tešia veľkému záujmu turistov z celého sveta. Na Mallorcu, Ibizu, Menorku a Formenteru ich láka predovšetkým mierne stredomorské podnebie a subtropická príroda, lesy, úrodné nížiny, kľudné a útulnú pláže s čistou vodou, zaujímavé folklórne tradície a pochopiteľne prvotriedna sieť hotelov a celých rekreačných komplexov, vďaka ktorým sa pobyt na Baleárskych ostrovoch rovná splnenému snu o krásnej dovolenke.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 26.03.2002