• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Zájazdy
  • Knihy
  • Prenájom áut

Mallorca

LETOVISKÁ MALLORCA
CAMP DE MAR
Stredisko v juhozápadnej časti ostrova je vzdialené 25 km od hlavného mesta Palma de Mallorca. Návštevníka upúta romantická piesočnatá pláž obklopená píniovými hájmi. Pravidelné spojenie miestnou dopravou so susedným strediskom Paguera s pestrým denným i nočným životom

SANTA PONSA
Stredisko sa nachádza v juhozápadnej časti Malorky, v mierne zvlnenej krajine s členitým pobrežím. V zálive Santa Ponsa je prekrásna piesočnatá pláž s ideálnymi podmienkami na kúpanie a vodné športy. Samotné mestečko je veľmi príjemné, s peknou promenádou, malebnými uličkami, kaviarničkami i diskotékami. Stredisko je vyhľadávané aj milovníkmi golfu.

CIUDAD JARDÍN
Kedysi víkendové miesto malorskej šľachty, dnes obľúbené turistické stredisko v blízkosti hlavného mesta Palma de Mallorca s krásnou plážou a rozmanitými turistickými službami. Dobré spojenie pravidelnými autobusovými linkami s hlavným mestom Palma de Mallorca aj s rušným letoviskom El Arenal.

CALA D´OR
jedno z najstarších letovísk na Malorke má centrum postavené v tradičnom stredomorskom štýle s pešou zónou, kaviarňami, reštauráciami a butikmi. Pre túto časť ostrova sú typické "calas", t.j. romantické piesočnaté zátoky zasadené v hornatom teréne.

PORTO COLOM
bývalý prístav mestečka Felanitx, kde sa podľa legendy narodil Krištof Kolumbus. Typické malorské rybárske mestečko s peknou promenádou s obchodíkmi a jachtárskym klubom. Vďaka svojej polohe ideálne miesto na športovanie (windsurfing, potápanie, cyklistika, golf).


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 26.03.2002