Španielsko - Doprava

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Do krajiny
Letecká doprava
Španielske národné aerolínie - IBERIA (IB).
Medzinárodné letisko
Madrid (MAD) - Barajas je 13 km severovýchodne od mesta. Doprava do mesta je každých 20 minút a metro ide každých päť minút (06.30-01.30). Taxislužba je dostupná.

Barcelona (BCN) - del Prat je 13 km juhozápadne od mesta. Autobusy odchádzajú do mesta každých 15 minút. Vlaky premávajú každých 30 minút. Taxi služby sú dostupné.

Alicante (ALC) - Altet je 12 km juhozápadne od mesta. Doprava premáva do mesta od 07.00 - 23.35. Taxislužba je dostupná.

Bilbao (BIO) je 9 km severne od mesta. Koncom novembra 2000 bol dokončený nový letiskový terminál, a riadiaca veža. Do mesta premáva autobus aj taxi služba.

Málaga (AGP) je 11 km juhozápadne od mesta. Autobusy aj vlaky premávajú každých 30 minút.

Santiago de Compostela (SCQ) je 10 km severovýchodne od mesta. Autobusy a taxi služba premáva do centra mesta.

Seville (SVQ) je 12 km od mesta. Taxi premáva do jeho centra.

Valencia (VLC) - Manises je 10 km od mesta, taxi premáva do centra.

Cestovanie po krajine
Letecká doprava
Domáce lety prevádzkujú spoločnosti IBERIA, Spanair a Air Europa. Lety spájajú všetky hlavné mesta, Kanárske a Baleárske ostrovy a enklávy v severnej Afrike.

Lodná doprava
Trajekty a prevozy áut z Algeciras do Ceuy, pravidelné plavby z Málag a Almery do Melily, z Barcelony, Valencie a Alicante na Baleárske a Kanárske ostrovy.

Priamo na ostrovoch fungujú lodné spojenia do Barcelony a Palmy de Mallorca, plavba trvá 3 hodiny, loď premáva jeden až dvakrát denne. Pre bližšie informácie kontaktuje Trasmediterránea (tel. 91 423 85 00, fax: 91 423 8555).

Železničná doprava
Štátna spoločnosť RENFE má traťovú sieť vo všetkých regiónoch na Iberskom poloostrove. Hlavné trate spájajú Madrid a ostatnými veľkými mestami. Hlavné vlaky sú s klimatizáciou a veľa z nich má reštauračný alebo bufetový vozeň.

Zľavy na železniciach
Španielsky železničný systém je jedným z najlacnejších v Európe a poskytuje i rôzne zľavy. Pasažieri si môžu kúpiť Spanish Railwas Tourist Card - kartu, ktorá umožňuje neobmedzené cestovanie počas určitého počtu dní a je platná na všetky RENFE vlaky, ktoré premávajú na dlhé trate, s výnimkou rýchlikov Ave a Talgo 200. Tieto karty môžu turisti získať na hlavných železničných staniciach v Španielsku a na colniciach. Cestujúci môžu tiež ušetriť používaním iných európsky dostupných kariet, ako Euro Domino Freedom Pass.

Rýchliky
AVE service spája Madrid a Seville, cesta trvá necelé tri hodiny. TALGO 200 spája Madrid a Malagu, premáva trikrát denne a cesta trvá menej než päť hodín.

Cestná doprava
V Španielsku je viac ako 150-tisíc kilometrov ciest. Na niektorých úsekoch sa vyberajú poplatky.
Najvyššia povolená rýchlosť je 130km/h, pre autobusy a nákladné autá je limit 100km/hod. V zastavaných oblastiach je limit 50km/h, mimo obcí 90 km/hod.

Mestská doprava
Služby miestnej mestskej verejnej dopravy sú vo všeobecnosti dobré. Barcelona, Valencia, Bilbao a Madrid majú metro.

Súvisiace linky

Vlak miestny -

Route Planer - interaktívny plánovač automobilovej trasy (en)

Vlak medzinárodný -

Bus medzinárodný -

Vlakové spojenia do/z a v krajine. - Pre informácie o medzinárodno...

Prague Airport Transfers PRG - zajistujeme osobni prepravu osob z / n...