Španielsko - Turistické info

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Španielske kráľovstvo (52 provincií - 17 autonómnych samosprávnych celkov) zaberá štyri pätiny Iberského poloostrova a je to krajina s veľkou zemepisnou a kultúrnou rozmanitosťou. Sú tu listnaté i ihličnaté lesy, vyprahnuté roviny, soľné močiare, skalnaté zátoky, hory, stredoveké mestá, starobylé rieky a horské pramene a všade zámky, paláce a iné monumenty pripomínajúce španielsku bohatú históriu.

Gotické kostoly zo skorej, strednej a neskorej periódy môžete nájsť v Burgos, Tolede, Leóne, Barcelone, Girone, Pamplone, Segovii a Seville, a pekné kúsky barokového štýlu v Salamance a Valladolide.

Costa Brava
je "divoké" pobrežie, ktoré sa tiahne od severných hraníc až po Blanes. Svojimi romantickými zátokami s hrubozrnnými piesočnatými plážami a skalnatými útesmi patrí k najvyhľadávanejším dovolenkovým cieľom.

Letoviská Costa Brava
Lloret de Mar
Leží asi 70 km od Barcelony. S vyše 300 slnečnými dňami v roku patrí medzi najvyhľadávanejšie letoviská. Na začiatku storočia bolo malou rybárskou dedinkou a v súčasnosti je miestom pulzujúceho života a nekonečnej zábavy. V období letnej sezóny poskytuje služby pre 300 000 návštevníkov. Má krásnu, palmami lemovanú promenádu, množstvo zábavných podnikov, reštaurácií, kaviarní, barov, kasín a diskoték, všetko čo potrebujete k prežitiu príjemnej dovolenky. Obľúbeným miestom prechádzok je aj staré mesto s úzkymi uličkami a pôvodnými domami. Lloret de Mar nesklame ani milovníkov športu, ktorým poskytuje všestranné možnosti športového vyžitia ako sú vodné lyžovanie, tenis, golf, cyklistika a iné.

Tossa de Mar
Stredoveké mestečko, založené už v dobe Rimanov v južnej časti pobrežia Costa Bravy, sa rozkladá v malebnom zálive lemovanom skalami.

Dlhá pláž a priezračne čistá morská voda lákaju ku kúpaniu a potápaniu. V Tosse sa nachádzajú rozvaliny hradu z 12. storočia s dobre zachovalým opevnením, odkiaľ môžete pozorovať lode brázdiace pokojnú morskú hladinu. Na úpätí kopca sa nachádzajú archeologické vykopávky rímskeho mesta Turissy zo 4. storočia.

Kľukaté stredoveké uličky s kamennými domami, úzkymi schodmi a námestiami ako dlaň lákajú k romantickým prechádzkam. Večer môžete nerušene stráviť v jednej z príjemných reštaurácií či kaviarní.

Toto prekrásne mestečko je ideálnym miestom pre strávenie kľudnej a ničím nerušenej dovolenky, vhodnej najmä pre rodiny s malými deťmi.

Callela
Hlavné turistické stredisko na pobreží Costa del Maresme sa stáva doslova kosmopolitným letoviskom. Je rozdelené na dve časti - starú so starobylými uličkami a novú modernú štvrť. Ako vo všetkých prímorských letoviskách, nájdeme tu množstvo reštaurácii, obchodov a ďalších turistických lákadiel. Cez deň sa môžete slniť na širokej piesočnatej pláži, ktorej dĺžka presahuje 3 km, večer sa potom baviť v malebných reštauráciach, kaviarňach, či baroch v starom meste, ale i návštevou niektorej z moderných diskoték, otvorených až do včasných ranných hodín.

Pozri turistické informácie aj pre nasledovné lokality


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...

Figueras-mesto umelca Dalího - Neďaleko francúzskych hraníc na se...

Malorka-slnečný raj cyklistov - Pre mnohých z nás sa pojem Malork...

Kanárske súostrovie - Pred pár rokmi sme o dovolenke na týchto os...