Barcelona - Ubytovanie/Hotely

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Podobne ako v iných svetových metropolách i ubytovanie v Barcelone uspokojí všetkých od nezávislých cestovateľov, študentov, biznismenov na služobnej ceste až po návštevníkov hľadajúcich komfort luxusných hotelov.

V lete bývajú hotely v Barcelone preplnené, nakoľko do metropoly pricestuje viac turistov, ako je mesto schopné ubytovať. Preto je dobré, rezervovať si hotel v Barcelone vopred, špeciálne, ak plánujete svoj príchod v popoludňajších hodinách. Check-out sa vo väčšine hotelov uskutočňuje o 11.00, vtedy máte najlepšiu šancu ubytovať sa i bez rezervácie.

Pri voľbe ubytovania v Barcelone zohráva dôležitú úlohu lokalizácia. Barcelona sa rozdeľuje do viacerých turistami obľúbených teritórií (barrio - štvrť). Najznámejším je, pravdepodobne, Barceloneta – plážová štvrť vhodná pre tých, ktorí chcú mať blízko do rušného centra, ale ešte bližšie k moru.

Zhruba 10 minút metrom od centra leží Barcelona Sants, nepojíma síce žiadne turistické atrakcie, ale z tohto miesta je všadiaľ blízko a ceny ubytovania sú o poznanie nižšie ako v Barcelonete.

Bogatell a Ciutadella Villa Olympica sa po Olympijských hrách (1992) stali jednými z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich štvrtí Barcelony. Hektické tempo ulíc v okolí olympijskej dediny kompenzujú tiché kaviarne a reštaurácie Bogatellu, pričom oboje sú od centra metrom vzdialené cca 15-20 minút.

Barrio Eixample je moderným predĺžením starého mesta, kde nájdete pohodlie luxusných hotelov iba pár minút chôdze od dizajnérskych butikov, moderných galérií či architektonických skvostov ako napr. preslávenej Sagrady Familie.

K iným turisticky zaujímavým „barriam“, bohatým na hotely a pamiatky patria El Born, Barri (Gotická štvrť) či Montjuic.

Ceny ubytovania v Barcelone sa u štandardných dvojhviezdičkových hotelov pohybujú od 85 do 110 euro.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod