Barcelona - Nakupovanie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Nakupovanie sa radí medzi najväčšie atrakcie v Barcelone. Obchodná trieda vedie od Port Vell situovanom pri bulvári La Rambla k ulici Diagnol.

 

Medzinárodné reťazce, obchodné domy a moderné oddelenia nájdete v oblasti okolo Placa de Catalunya, Passeig de Gracia a pozdĺž ulice Avenida Diagonal.

 

Najslávnejší obchod v meste je impozantný El Corte Inglés sídliaci na Placa de Catalunya, ktorý je súčasťou národného španielskeho reťazca. La Rambla a Barri Gòtic vyhľadávajú turisti kvôli suvenírom.

  Trhoviská

Návštevníci kvôli osobitej atmosfére nesmú vynechať trhovisko La Boqueria, oficiálne Mercat de Sant Josep, ktoré sa nachádza pri Rambla Sant Josep. Trhovisko je otvorené Po-So 08:00-20:00, predávajú sa tu čerstvé ryby, mäso, zelenina a mliečne produkty.

 

Medzi ďalšie trhoviská sa radia: Concepció, Carrer Aragó, Ninot, Carrer Mallorca, a Gastronomic Fair, ktorý sa koná v Placa del Pi v prvý a tretí piatok, sobotu a nedeľu v mesiaci.

 

Starožitnosti nakúpite na trhovisku Els Encants, ktoré je otvorené každý Po, Str, Pia a So 09:00-19:00. Ďalšie trhovisko so starožitnosťami sa koná každý štvrtok na Placa Nova (okrem augusta).

 

Medzi reprezentatívne suveníry sa radia: katalánska čierna keramika, barcelonské čipky.

 

Módne obchody

V posledných rokoch sa otvoril značný počet módnych obchodov v mestskom centre. Ritual, Carrer Consell de Cent 255, je zameraný na najnovšiu módu, pričom Jean Pierre Bua, Avenida Diagonal 469, je konvenčnejší, sídlia v ňom také módne značky ako Gaultier a Miyake.

 

Obchody sú vo všeobecnosti otvorené od 09:00 alebo 10:00, zatvorené počas obedňajšej prestávky medzi 13:30 - 16:00/17:00. Večer sa obchody zatvárajú o 20:00 alebo 20:30. Veľké obchodné domy sa nezatvárajú na obed. Všetky obchody sú otvorené v So dopoludnia, v Ne sú zatvorené.

 

IVA (daň z pridanej hodnoty) je 16%, platí na väčšinu tovarov a služby v Španielsku. Mimo európski turisti, ktorí navštívili EÚ po dobu kratšiu ako 180 dní, môžu požiadať o vrátenie IVA, ak si zakúpili tovar v hodnote prevyšujúcej 90€.