Barcelona - Odporúčame

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
1/2 dňa

Mount Tibidabo

Počas jasných dní poskytuje Mount Tibidabo nádherný výhľad na mesto a Stredozemné more, a na Montserrat a Pyreneje v opačnom. Je situovaný v severozápadnej časti Barcelony, pričom na úpätí kopca sú pešie cestičky. Vrch je korunovaný štýlovým zábavným parkom.  

 

Doprava: FCC metro k Avenida Tibidabo, potom Tramvia Blau tram k Peu de Funicular a lanovkovou železnicou na vrchol.

1 deň
Montserrat

Kláštor je situovaný 60km severozápadne od Barcelony. Pretože z Montserrat je nádherný výhľad na mesto a more, stal sa pútnickým miestom, ktoré v súčasnosti navštevuje množstvo turistov.

 

V múzeu, ktoré sa nachádza v kláštore, sú maľby takých majstrov, akými boli El Greco, Caravaggio a Picasso. Uchováva sa v ňom ikona La Moreneta (čierna panna).

 

V kláštore sa udiali viaceré zázraky. Pohorie ukrýva mnoho putovných miest a jaskýň, ku ktorým je prístup po sieti horských cestičiek.

 

Otváracie hodiny: Bazilika je otvorená denne 07:30-20:30 (jún - september) a 08:00-18:30 (október - máj). Múzeum je taktiež v prevádzke denne 10:00-18:00 (marec - december) a 10:00-16:45 (január - február).

 

Doprava: FCC vlak k Montserrat odchádza každú hodinu z nástupištia Espanya v Barcelone, príchod je k lanovkovému terminálu v Aeri de Montserrat.

 

Teatre-Museu Dalí

Nachádza sa v mestečku Figueres, 145km severovýchodne od Barcelony. Prepravíte sa k nemu po diaľnici alebo železnicou z Passeig de Gràcia.

 

Toto nezvyčajne múzeum, ktoré navrhol sám Dalí, je surrealistickým príkladom excentrickej imaginácie.

 

Múzeum je otvorené denne 09:00-19:45 (júl - september) a Ut - So 10:30-17:45 (október - jún). Vstupný poplatok je orientačne 10€.

  Pláže

Sitges je nádherný baleársky rezort, ktorý je situovaný 40km južne od Barcelony. Obľubujú ho Španieli, Briti či nemecká gay komunita. Prepravíte sa k nemu za 40 minút vlakom z Barcelona-Sants.

 

Severne od Barcelony vo vzdialenosti 40km sa nachádza atraktívne staré mestečko s múzeom Tossa de Mar pýšiace sa niekoľkými jemnými plážami a malými zálivmi. Autobusy z Barcelony jazdia frekventovane k plážam počas leta.  

 

Viac informácií o výletoch získate v Sitges Tourist Office, Carrer Sínia Morera 1, a Tossa de Mar Tourist Office, Avenida del Pelegrí 25, Edificio La Nau.