Barcelona - Doprava z/na letisko

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Barcelona Airport

Z Barcelonského mestského centra sa prepravíte k letisku po prstencovom okruhu, potom výpadovkou na letisko cez Pata Sur.

 

Barcelona-Castelldefels spája s letiskom diaľnica C-31.

 

Barcelona-Stiges spája s letiskom diaľnica C-32.

 

Prenájom vozidiel

Prenájom poskytujú spoločnosti Avis, National Atesa, EuropcarHertz. Ich úrady sú lokalizované na prízemí termináloch B a C.

 

Verejná doprava

Železnica

Všetky vlaky jazdiace do mestského centra stoja na stanici Sants-Estaçio, Placa Catalunya, Arc de Triomf a Clot-Aragó. Všetky linky majú prepojenie na metro. RENFECercanías station je spojená s terminálom pre pasažierov pomocou travelátoru, ktorý je situovaný medzi terminálmi A a B.

Taxík

Stanovišťa taxíkov sú lokalizované mimo terminálov, jazda do Barcelony trvá 25 minút.

  Autobus

Aerobus (A1) jazdí k námestiu Placa de Catalunya, odchod je pred všetkými terminálmi. Bus no.105 odchádza z terminálu B a C do El Prat; bus no.106 taktiež má odchod z terminálu B a C.

  Parkovanie

Pri letisku sa nachádza verejné parkovisko s kapacitou takmer 13 000 vozidiel. Ďalšie parkoviská sú situované priamo pred terminálmi A a C, ktoré sú s nimi spojené air-mostami. VIP parking je strážené.

 

Turistická informačná tabuľa je umiestnená v termináloch A a B; ďalšie informačné tabule sa vyskytujú na 6 miestach v termináloch A a B.