Nemecko - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hlavé mesto Nemecka je situované na križovatke Európy. Krajina pozostáva zo 16 spolkových štátov (BUNDESLÄNDER), ktoré sú rozčlenené do nasledujúcich častí: BERLÍN, BÁDENSKO-WÜRTTEMBERSKO, BAVORSKO, BRANDENBURG, HESSENSKO, MECKLENBERSKO - ZÁPADNÁ POMERANIA, SEVEROZÁPADNÉ NEMECKO (štáty Dolného Sasko, Šlezvicko-Holštajnsko, Hamburg a Brémy), PORÝNIE (Severné Porýnie-Vestfálsko, Porýnie - Palatinate a Sársko), SASKO, DOLNÉ SASKO, THURINSKO, SEVEROZÁPADNE NEMECKO zahŕňa pobrežie Severného mora, VÝCHODOFRÍZSKE OSTROVY, ŠLEZVICKO-HOLŠTAJNSKO, hlavné krajské mestá HAMBURG a BRÉMY, údolie pozdĺž rieky WESER, LÜNEBURG HEATH a časť pohoria HARZ.

Región Porýnie zahŕňa priemyselnú oblasť Porúrie, rozsiahlu krajinu Vestfálska, vínny región Porýnie-PALATINATE, a SÁRSKO. V spolkovom štáte HESSENSKO sa nachádza najvýznamnejšie finančné centrum FRANKFURT-AM-MAIN.

Čierny les leží na juhozápade a formuje spolkový štát BÁDENSKO-WÜRTTEMBERSKO. Medzi ďalšie zaujímavé miesta tohto spolkového štátu patrí údolie NECKAR, Švábsko a jazero CONSTANCE.

MNÍCHOV (MÜNCHEN) je hlavným mestom Bavorska, ktorého najdôležitejšími turistickými regiónmi sú BAVORSKÝ LES na východe, FRANCONIA na severe, HORNÉ BAVORSKO a ALPY na juhu a región ALLGÄU na juhozápade. Bavorsko je veľmi obľúbenou turistickou destináciou návštevníkov nielen z oboch časti Nemecka ale i zo zámoria.

Spolkové štáty BRANDENBURG (zahŕňa okolie Berlína), MECKLENBERSKO – ZÁPADN0 POMORANSKO (pri Baltickom pobreží), SASKO, DOLNÉ SASKO, TURINSKO, a samozrejme východný Berlín, tvorili pred zjednotením v r. 1990 bývalú NDR. Baltické pobrežie patrí vo východnej časti Nemecka medzi najvýznamnejšie prázdninové rezorty, ďalej nasleduje TURINSKY LES, jazerá na severe, svahy Saska, pohorie HARZ a ZITTAUER.

Scenéria Nemecka je veľmi rozmanitá, siaha od pieskových pláži po týčiace sa hory, lesy, jazerá, stredoveké dediny, a po najväčšie Európske mestá. Každá oblasť sa vyznačuje charakteristickými pokrmami a ponukou obrovského výberu miestnych vín a pív.

Pozri turistické informácie aj pre nasledovné lokality


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...

Múzeum mŕtvol v Gubene - Plastinarium - bizarné múzeum v nemeckom...

Najstarší kamenný most Nemecka v Regensburgu - Most, ktorý sa sta...