Nemecko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hotely
V krajine je slušný výber ubytovania v hoteloch, obsiahlych sprievodcov získate na Nemeckom Národnom Turistickom Úrade. Môžete si zakúpiť taktiež GERMAN HOTEL ASSOCIATION GUIDE, ktorý je publikovaný Nemeckým hotelovým a hosťovským zväzom webová stránka: www.dehoga.de ). Hotely a iné zariadenia, ktoré patria do hotelovej asociácie, tvoria približne 50% ubytovacích kapacít Nemecka. Špeciálny sprievodca HILFE FÜR BEHINDERTE je dostupný na spolkovom zväze Bundesverband Selbsthilfe Körperbehinderter e.V (BSK), www.bsk-ev.de. Niektoré hotely sú situované v starých zámkoch, palácoch a kláštoroch. Okrem nich samozrejme existujú komfortné hotely postavené na lukratívnych pozemkoch. Počas prázdnin turisti nájdu ubytovanie i na vidieku v miestnych hostincoch, ktoré poskytujú posteľ, raňajky i ostatnú stravu. Pre náročnejších turistov slúžia luxusné hotely. Nemecké hotely sú vynikajúco vybavené ďalšími doplnkovými zariadeniami, ktoré siahajú od bazénov a sáun po telocvične.

Ak cestujete po krajine bez fixného cestovného plánu, je obtiažne vopred si rezervovať ubytovanie. Pre takýchto turistov doporučujeme sledovať cedule s nápisom „ZIMMER FREI“ po stranách ciest, alebo navštíviť miestny turistický úrad (zvyčajne nazývaný VERKEHRSAMT). Návštevníci by sa mali dopraviť do mesta, v ktorom plánujú prenocovať, do 16 00 (najmä v lete).

Klasifikácia hotelov
Vo všeobecnosti klasifikácia hotelov nie je, každé ubytovacie zariadenie spadá do určitej kategórie, ktorá určuje prísne kritéria pre vybavenie tohto zariadenia. V Nemecku sú nasledovné kategórie

HOTELY
Musia byť prístupné pre všetky osoby, musia poskytovať ubytovanie a aspoň jednu reštauráciu pre ubytovaných i neubytovaných hostí. Hotel musí tiež obsahovať určitý počet miestností, v ktorých by sa schádzali hostia (haly, salóniky, klubovne). Približne 27 percent ubytovacích zariadení spadá do tejto kategórie.

HOTEL GARNI
Sú povinné ubytovať hostí a zabezpečiť im raňajky. Tuto kategóriu tvorí 27 percent.

Hostince
Musia spĺňať obdobné kritéria ako hotely s výnimkou spoločenských miestnosti (haly). Asi 30 percent ubytovacích zariadení spadá do tejto kategórie.

Penzióny
Musia poskytnúť ubytovanie a stravu iba pre ubytovaných hostí. Nemusia byť vybavené spoločenskými miestnosťami. Približne 16 percent týchto zariadení spadá tejto kategórie..

Dobové historické ubytovanie
Viac informácií o ubytovaní v zámkoch, majestátnych kaštieľoch a v historických nocľahárňach získate na Národnom turistickom úrade, alebo ak si napíšte o informácie na European Castle, Hotels and Restaurants, www.european-castle.com.

Farmy
Brožúrka URLAUB AUF DEM BAUERNHOF (HOLIDAYS ON THE FARM) je publikovaná Nemeckou poľnohospodárskou spoločnosťou a môžete ju získať u DLG-Agrartour GmbH wwwNAZOV. Regionálnych sprievodcov získate taktiež u GermVerlag; AGRARTOUR GMBH ponúka poľnohospodárske štúdium. Viac informácií získate na Národnom turistickom úrade. Všetky zmienené brožúry sú publikované iba v nemeckom jazyku, preto sa vyžadujú základné znalosti jazyka. Katalóg, v ktorom sú adresy ubytovacích zariadení celej krajiny získate na Landschriften-Verlag GmbH.

Mládežnicke ubytovanie
V západnom i vo východnom Nemecku sa nachádza 640 nocľahárni pre mládež. Sú otvorené pre členov hocakej Asociácie študentských domovov, ktorá je pridružená k Medzinárodnej asociácii študentských domovov. Členstvo môžete získať na YHA alebo DEUTSCHES JUGENDHERBERGSWERK (German Youth Hostel Organisation). Počas sezóny doporučujeme rezervovať si ubytovanie (v priebehu roku i vo väčších mestách).

Kemping/Karavaning
V Nemecku je vyše 2500 kempov, ktoré sú zväčša otvorené od apríla do októbra. Približne 400 kempov, ktoré sa nachádzajú v zimných strediskách, sú otvorené i v zime. Poskytujú potrebnú výbavu pre zimných turistov. Kempy vo východnej časti Nemecka poskytujú len veľmi základný štandard. Rezervovanie ubytovania vopred nie je v kempoch bežné. Mapu a brožúry, ktoré poskytujú informácie o niekoľkých sto vybraných kempingoch, získate na Nemeckom národnom turistickom úrade. Nemecký kempingový klub vydáva kempingového sprievodcu o najlepších miestach na kempovanie v krajine (kontaktujte DEUTSCHER CAMPING-CLUB (DCC).

Sprievodca AA GUIDE TO CAMPING AND CARAVANNING ON THE CONTINENT zahŕňa zoznam o takmer 2000 Európskych kempingoch, ktorý obsahuje značnú časť o kempoch v Nemecku.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod