Frankfurt nad Mohanom - Info/Letenka/Hotely

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut


Vo Frankfurte nad Mohanom sídli Európska centrálna banka a Spolková banka. Je najväčším finančným a obchodným centrom v Nemecku, sídlia tu najväčšie nemecké burzy a významné medzinárodné banky. Má celosvetový význam ako veľtržné mesto a zároveň patrí k najdôležitejším dopravným uzlom Európy.

Vďaka prudko stúpajúcej siluete mrakodrapov si toto mesto vyslúžilo prezývku Manhattan alebo európske Chicago. Metropola s 651 087 obyvateľmi je najväčším mestom v Hesensku a po Berlíne, Hamburgu, Mníchove a Kolíne nad Rýnom piatym najväčším mestom Nemecka.

Mestská zástavba zasahuje ďaleko za úzko vytýčené hranice mesta. Užšia mestská oblasť má približne 1,8 milióna obyvateľov a celý región Frankfurt/Rýn-Mohan je s vyše 5 miliónmi obyvateľov druhý najväčší metropolitný región Nemecka.

Mesto leží v centrálnej časti Nemecka, juhovýchodne od pohoria Taunus na oboch brehoch rieky Mohan. Na juhu Frankfurtu je najväčší mestský les Nemecka. Najvyššie položeným miestom mesta je Berger Warte na Berger Rücken v mestskej časti Seckbach s 212 m n. m.

Mesto výstav, veľtrhov a festivalov, sídlo univerzity, divadla a múzeí má 75 konzulátov a 180 zahraničných a kultúrnych klubov, v meste a okolí sídli viac ako 300 zahraničných firiem.

Najstaršia časť Frankfurtu je súčasne najelegantnejšou a najživšou mestskou štvrťou Sachsenhausen s vyše 120-timi šarmantnými krčmami, butikmi a nábrežím múzeí Museumufer, ktorého centrum tvorí Inštitút umenia s Mestskou galériou ukrývajúcou jedinečnú zbierku 3 300 malieb datovaných od 14. storočia po súčasnosť.

Ďalej zahŕňa Múzeum umeleckého remesla, zaujímavé Múzeum architektúry a Filmové múzeum. K významným miestam Frankfurtu patria ešte Paulskirche, Múzeum starých a nových dejín, Židovské múzeum, hlavná strážnica Hauptwache, Frankfurtská burza a mestská brána z 15. storočia Eschenheimer Torturm, mnohé obnovené kostoly, aj Goetheho rodný dom alebo Alte Oper z 19. storočia.