• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Aktivity

Pešie túry
Najvhodnejšími oblasťami pre vyznávačov pešej turistiky sú pohorie Harz, Čierny les a Bavorsky les. Sieť horských cestičiek tvorí dĺžku okolo 132 000 km. Obvod Templin nachádzajúci sa na pomedzí s krajom Brandenburg poskytuje 480km ciest. Nemecký alpský klub (DEUTSCHER ALPENVEREIN) udržiava niekoľko chát v Alpách a v iných horských oblastiach. Taktiež organizuje túry a kurzy horolezectva. Pahorkatiny Saska medzi Drážďanmi a Bad Schandau, s viac ako 1000 udržiavanými cestičkami, poskytujú dobré podmienky pre tréningy pre lezcov. Vynikajúce podmienky nájdete tiež v Oberhofe.

Divácke športy
V Spolkovej republike Nemecko sú vybudované vo všetkých väčších mestách početné športové zariadenia a štadióny. Ligové zápasy sa konajú od piatku do nedele. Medzinárodné zápasy sa taktiež usporadúvajú pravidelne. Národný tím vyhral majstrovstvá sveta v r. 1990, predtým v r. 1954 a 1974, postúpiť zo skupiny dokázali v r. 1966 (Anglicko), 1982 a 1986, štvrťfinalistom sa stali v r. 1998.

Zimné športy
Zimné rezorty sa sústreďujú najmä na juhu krajiny v oblasti Suhl. Najvýznamnejším lyžiarskym strediskom je Oberhof, ktorý ponúka vynikajúce podmienky pre skokanov a sánkárov. Obľúbený je i ľadový hokej a krasokorčuľovanie. V Bavorsku je lyžovanie dostupné v rezortoch GARMISCH-PARTENKIRCHEN, BERCHTESGADEN, OBERSTDORF, INZELL, REIT IM WINKL, a v južných pohoriach. Medzi ďalšie zimné rezorty patrí pohorie Harz, Čierny les a Bavorsky les. Sezóna začína od novembra do apríla. CURLING je zvlášť obľúbený v hornom Bavorsku.

Cyklistika
Je veľmi populárna, chodníky pre cyklistov umožňujú v mestách bezpečnú prepravu. Bicykle si môžete prenajať na niektorých železničných staniciach. Ich zoznam nájdete na Nemeckej národnej železnici (DEUTSCHE BAHN) alebo na Nemeckom úrade pre turistiku. Ďalšie informácie sú dostupné na Nemeckom cyklistickom klube ALLGEMEINER DEUTSCHER FAHRRAD-CLUB.

Vodné športy
Severné pobrežie, rozsiahle vodné toky a jazerá poskytujú turistom vhodné podmienky na jachting, plávanie a rybolov. Pre rybolov je nutné povolenie (lístok stojí približne 10 eur za deň). Lovenie je vynikajúce i vo vnútrozemí. Rybolov a jachting sú obľúbené v zálive Lietzow na Baltickom pobreží. Na Baltickom pobreží sa vyskytuje mnoho pláží.

Jazda na koni
Hotely, ktoré poskytujú možnosť pozerania sa na svet z konského sedla, sú situované vo  všetkých turistických regiónoch. Kurzy jazdenia nájdete v oblasti  Baden-Baden, Hamburgu, Mníchove a Frankfurt/M.

Ochutnávka vín
Nemecká vinárska krajina zahŕňa množstvo malých vinohradov. Hlavné vinárske regióny sú v okolí rieky Rýn, Mosel a Neckar na západe krajiny a, ďalej na východ, pri riekach Saale, Unstrut a Labe. Ak motoristi prechádzajú nejakou vinárskou oblasťou, cesty sú označené tabuľou „vínna cesta“ (WEINSTRASSE). V Nemecku sa produkcia sústreďuje na výrobu bielych ľahkých vín, akými sú odrody Riesling a Silvan. Vína sú oficiálne klasifikované vládou ako TAFELWEIN/LANDWEIN (tabuľové vína/vidiecke vína) alebo QUALITÄTSWEIN (vína vyššej kvality z špecifických oblastí). AKOSTNÉ VÍNA S PRÄDIKATOM patria do najvyššej kategórie. Táto najvyššia kategória je klasifikovaná podľa obdobia dozrievania a kvality: Napr. KABINETT je ľahké nízko-alkoholické víno vyrobené zo zrelých zrniek hrozna, zatiaľ čo TROCKENBEERENAUSLESE je sladké víno vyrobené zo sušeného hrozna. Zoznam súkromných viníc, ktoré sú otvorené pre verejnosť, nájdete na Nemeckom turistickom úrade alebo Nemeckom vinárskom inštitúte.

Kúpele
V Nemecku sa nachádza vyše 300 kúpeľných rezortov, ktoré poskytujú široký výber tradičných i moderných liečebných postupov. Nad všetkými dohliada vládny regulačný orgán. V kúpeľoch si pacienti liečia najmä reumatizmus, ťažkosti s dýchaním, nervové poruchy alebo stres. Kúpele sú obľúbené medzi Nemcami nielen preto, že patria k národnej tradícii, ale že poskytujú liečbu spolu s relaxáciou. Pod lekárskym dozorom si návštevníci môžu vyskúšať vodné, rašelinové i bahenné zábaly. Kúpeľné mestečká sú situované pri severnom mori a baltickom pobreží. Viac informácií o kúpeľných rezortoch získate na Nemeckom kúpeľnom zväze (Deutscher Bäderverband).

Jazykové kurzy
Existuje mnoho príležitosti pre zapísanie sa na jazykový kurz a kurz nemeckej kultúry. Často sú subvencované vládou. Viac informácii získate na Goetheho inštitúte.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 03.01.2003