Hamburg - Info/Letenka/Hotely

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut


Hamburg má približne 1,8 milióna obyvateľov. Je to mestské zoskupenie, ktoré dotvárajú mestá Lübeck, Brémy, Rostock a iné európske prístavy patriace do stredovekej tzv. Hanseatic League.

Druhé najväčšie mesto Nemecka je kozmopolitnou metropolou. Vyrástlo a zbohatlo na základe obchodných ciest Hanseatic a aj v súčasnosti má privilégium pásma voľného obchodu. I keď utrpelo následkom Druhej svetovej vojny a meniacej sa svetovej ekonomiky, dokázalo sa na nové podmienky adaptovať.

Nedávno sa stalo hlavným nemeckým i medzinárodným kultúrnym centrom, ktoré má veľa kultúrnych znakov spoločných s jeho obchodnými partnermi a susedmi – Dánskom a Anglickom. Jeho obyvatelia sú moderní, svetoví a často ochotní pomôcť.

Orientácia v Hamburgu je jednoduchá vďaka jeho kompaktnému centru a vynikajúcemu dopravnému systému. V meste sa nachádza pomerne malo charakteristických znakov okrem „červenej“ štvrti St Pauli, v ktorej tradične trávia námorníci ich R’n’R.

Podotýkame, že hudba a nie radovánky, bola hlavnou súčasťou tejto oblasti. Cez víkend ulica Reeperbahn i okolité ulice bzučia aktivitou. Okrem otvoreného priestoru v prístave je možné sa zabaviť i v centre mesta, v Alster Lake.

Počas teplých letných dní vykonajte pešiu túru od Binnenalster (vnútorný Alster) k Aussenalster (vonkajší Alster) a k jeho priľahlým parkom. Za pár minút uniknete z priestorou kovovo sivej metropoly a uvidíte blahodarný svet zelene.

Hamburg je bezkonkurenčným nákupným centrom s nákupnými uličkami vyhradenými pre chodcov, obchodnými domami a kaviarňami, ktoré sú koncentrované medzi hlavnou železničnou stanicou a Husacím trhom (Gänsemarkt).

Tí z vás, ktorí si želajú vyhnúť sa rušnému obchodnému centru, môžu si prenajať čln a preskúmať jazero Alster a spletenec vodných kanálov (Hamburg má viac mostov ako Benátky), ktorý sa rozpína po celom meste.

Hamburčania obľubujú nedeľnú prechádzku po brehu rieky Labe a návštevu MÚZEUA HARBOUR v ÖVELGÖNNE. Početné kaviarne a reštaurácie sú zárukou príjemného posedenia.