Paríž - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Pešie výlety
Tieto výlety organizuje Paris Walks. Sú zamerané na nasledujúce okruhy: ‘Hemingwayov Paríž’, ‘Montmartre’, ‘Štvrť Marais’ a ďalšie. Exkurzia ‘Marais Circuit’ sa koná každý Ut, Štvr, So a Ne, ‘Hemingwayov Paríž’ každý Pia, a ‘Montmartre’ každú Str a Ne. Odchod je pri zastávkach metra, ktorých zoznam nájdete na webovej stránke. Trvajú približne 2 hodiny a stoja 10€.

Detailnejšie údaje o väčšine výletov získate v týždenníku Pariscope magazine. Sprievodcu v anglickom jazyku nájdete v Paris for You. Vydáva ho Paris Convention a Visitors Bureau. Môžete ho zakúpiť v Turistickom informačnom centre.

Bus
Balabus je jediným mestským autobusom, ktorý je označený Bb. Operuje medzi zastávkami označenými ‘Balabus’, jazdí od polovice apríla do konca septembra. Ide okolo nasledujúcich pamätihodností - Grand Arche de la Défense a Gare de Lyon. Podrobnejšie informácie získate na staniciach metra. Niekoľko spoločnosti poskytuje autokarové výlety po Paríži.

Les Cars Rouges využíva červené dvoj poschodové autobusy, ktoré sa podobajú tým v Londýne. Lístok stojí 22€, kúpite ho v priamo v autobuse alebo v Turistickom informačnom centre. Stoja na 9 zastávkach, pri hlavných turistických atrakciách, komentár je v angličtine. Výlet trvá 2h 15 minút. Lístky platia dva dni.

L’Open Tour, hop-on hop-off buses, operuje denne po celý rok. Poskytuje rôzne trasy s francúzskym i anglickým komentárom. Jazdí sa okolo hlavných turistických atrakcií v meste. Jedno a dvoj denné pasy stoja 24€ a 27€. Je možné ich kúpiť v turistických agentúrach, RATP úradoch a taktiež v niektorých hoteloch a cestovných kanceláriách. Autobusy odchádzajú každých 10 - 15 minút, jazdia od 10:00-18:00 (apríl-október) a každých 25-30 minút od 09:30-16:00 (november-Marec).

Minibus Tours
Alternatívou k veľkým autobusovým výletom sú exkurzie minibusmi. Mimibusy majú prístup i k miestam, kam autobusy nemôžu. Nasledovné spoločnosti poskytujú minibusové výlety: Paris Trip, používajú klimatizované minivany. Orientačne je cena zájazdov od 42€ (dvoj hodinová jazda vrátane vyzdvihnutia a zavezenia pasažiera pred hotel) do 85€ (vrátane obeda na Eiffelovej veže a 1h okružnej cesty po rieke Seine). Komentár je vo viacerých jazykoch.

Loď
Značný počet spoločností poskytuje okružné plavby - niektoré plavby sú vrátane obeda alebo večere. Najznámejší prevádzkovatelia sú: Vedettes de Paris, Les Vedettes du Pont-Neuf a Bâteaux Parisiens. Základná cena za plavbu činí 9-10€ a trvá 1h. Odchody sú pri rôznych mólach na brehu rieky Seiny.

Prenájom bicykla
Rôzne mapy a cyklistický sprievodcovia detailne popisujú cyklistické cestičky v meste. Ďalšie cyklotrasy sú v Bois de Boulogne, Bois de Vincennes. Obľúbené sú cyklistické výlety v nedeľu pozdĺž rieky Seine, premávka áut je tu od 10:00-16:00 uzavretá.

Paris à Vélo, C’est Sympa!, 37 boulevard Bourdon, poskytuje trojhodinové cyklistické túry za 32.50 €. Názvy trás sú: ‘Heart of Paris’, ‘Paris Contrasts’, ‘Paris at Dawn’ a ‘Unusual Paris’, ‘Paris by Night’. Konajú sa v letných mesiacoch.

Organizuje sa aj celodenná cyklistická túra k zámku vo Versailles alebo k Paris Guinguettes. V cene zájazdu je i poplatok za prenájom bicykla a poistenie. Spoločnosť taktiež prenajíma bicykle za 12.50€/24h alebo 24€/celý víkend a 59€/týždeň.