Paríž - Info/Letenka/Hotely

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut


Paríž so svojimi štýlovými kaviarňami, romantickými uličkami a bulvármi, ktoré brázdia Parížanky oblečené podľa poslednej módy či párikmi milencov posedávajúcich na brehu Seiny, je rovnako opojný ako vynikajúce francúzske vína.

Pravdepodobne jediným problémom, s ktorým sa v tomto meste ako návštevník stretnete, bude výber zaujímavostí a zážitkov, medzi ktorými budete musieť starostlivo voliť.

Ak ste do Paríža zavítali po prvýkrát, pravdepodobne neobídete preslávený Louvre, Eiffelovu vežu, Elyzejské polia či katedrálu Notre-Dame, ak však budete mať viac času, určite oceníte obrovský výber divadiel, múzeí, galérií či architektonických pamiatok, ktoré očaria i toho najnáročnejšieho návštevníka.

Paríž však môže ponúknuť viac. Má svoju jedinečnú kozmopolitnú atmosféru, ktorá celé storočia priťahovala a inšpirovala nielen domácich umelcov, ale i zahraničných kultúrnych velikánov. V Paríži tvoril Picasso, Hemingway, Chopin, Turgenev... K liberálnemu a tolerantnému charakteru mesta nemálo prispieva aj veľké množstvo vysokých škôl na čele s preslávenou Sorbonou, na ktorej svojho času študoval M.R. Štefánik alebo D. Tatarka.

To bolo pár slov o lákadlách, ktoré dokáže Paríž ponúknuť vášmu zraku, jeho jedinečnosť však môžete oceniť aj ďalšími zmyslami. Nie je málo tých, ktorí prichádzajú do Paríža za vynikajúcim jedlom. Stovky ba tisíce reštaurácií od tých najdrahších až po pouličné stánky ponúkajú množstvo jedinečných vôní a chutí potvrdzujúcich tvrdenie, že mesto je kulinárskym rajom.

Ak vám zostane chvíľa času, mali by ste sa vydať aj za brány mesta. Blízke okolie Paríža je posiate očarujúcimi katedrálami, šľachtickými usadlosťami, stredovekými hradmi a ďalšími stopami bohatej francúzskej histórie. Názvy ako Chartres, Versailles alebo Fontainebleau ste už dozaista počuli, takže využite príležitosť a choďte sa presvedčiť o ich kráse na vlastné oči.