Francúzsko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hotely

Existuje nespočetné množstvo hotelov s uzavretými reštauráciami. Jednolôžkové izby však nie sú veľmi rozšírené.

Do dvojposteľovej izby je možné doplatiť si za 30% príplatok jednu prístelku. Pri deťoch do 12 rokov sa v sieťach väčších hotelov nepožaduje žiaden príplatok. Pri pobyte dlhšom ako tri dni je hosťom ponúknutá väčšinou plná penzia.

Polpenziu (Demi-pension) dostanete väčšinou pred alebo po sezóne.

Logis de France sú malé alebo stredne veľké hotely, často rodinné prevádzky, ktoré ponúkajú komfortné a cenovo výhodné ubytovanie. Všetky majú samostatnú reštauráciu. Ich adresy dostaneme od u Logis de France, ktoré vydávajú majitelia hotelov.

Relais-Chateaux sú prestavané zámky na hotely. Informácie o všetkých hoteloch sú dostupné od spolku hotelov
Adresa: Union des Métiers et des Industries Hôteličres, 22 Rue d''Anjou, F-75008 Paris.

Knižní sprievodcovia
Veľmi odporúčaný sú sprievodcovia Michelin, ktorý obsahujú aktuálne ceny, otváracie hodiny a cestovné poriadky. Spolok Hôtels de Tourisme uverejňuje jeden krát do roka zoznam hotelov, ktorý do tohto spolku patria. Môžete ho obdržať na úrade pre cestovný ruch. Tento úrad uverejňuje brožúrku Sprievodca hotelov v Paríži a lle-de France. Kategórie: Hôtels de Tourisme (hotely) a Motels de Tourisme (motely) sú podľa štandardu rozdelené do piatich kategórii. Rozdelenie, prípadne udelenie "hviezdičky" vyplýva z predpisov. Existujú tieto kategórie: 5 hviezdičiek: povznesená luxusná trieda, 4 hviezdičky: luxusná trieda, 3 hviezdičky: prvá trieda, 2 hviezdičky: turistický hotel, 1 hviezdička: cenovo výhodný. Pravidelné kontrolované sú aj hotely Logis de France.

Prázdninové domčeky a izby
Gîtes de France sú prázdninové domčeky (väčšinou staré sedliacke usadlosti) na vidieku, ktorých sú ceny sú pevne určené vzhľadom na ich kvalitu a výbavu .Bližšie informácie dostanete na adrese Gîtes de France , 59 Rue de St. Lazare, F-75009 Paris.

Dovolenka v "Château"
Spojenie Châteaux-Accueil uverejňuje zoznam francúzskych zámkov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre rodiny. Tento zoznam dostanete na úrade pre cestovný ruch.

Mládežnícke ubytovne
Existuje ich stovky, ktoré ponúkajú jednoduché ubytovanie. Trvanie pobytu je väčšinou ohraničené na 3-4 noci, v cene za jeden týždeň. Ubytovanie však podlieha členstvu v národnom mládežníckom klube a predloženiu preukazu tohto klubu. Jednotlivé adresy sú potom dostupné v národnom mládežníckom klube. Jedna z ubytovní je Fédération Unie des Auberges de Jeunesse (FUAJ), 27 Rue Pajol, F-75018 Paris. Tel: (01) 44 89 87 27. Telefax: (01) 44 89 87 10. (E-mail: fuaj@fuaj.org; Internet: http://www.fuaj.org)

Camping
Na území celej krajiny Existuje okolo 7000 miest na kempovanie. Niektorí podnikatelia na vidieku prenajímajú turistom obytné prívesy a stany. Ceny sú zriaďované podľa regiónov, sezóny a ponuky k príslušnému zariadeniu ako napr. prázdninové izby atď. Všetky oficiálne táboriská majú tečúcu vodu, toalety a umyvárne. Obytný príves sa môže zdržovať na území Francúzska maximálne 6 mesiacov. Kontakt: Camping et Caravaning, 78 Rue de Rivoli, F-75004 Paris.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod