Sydney - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Medzi vlajkové obchodné domy v meste sa radia David Jones, situovaný na rohu ulíc Market a George, ktorý bol postavený v r. 1868 a Myer, 436 George Street.

Ulica Castlereagh sa považuje za hlavnú módnu ulici, i keď sa nevyrovná prestížnym obchodom situovaným na námestí Chifley Plaza, 2 Chifley Square, a MLC Centre, 19-29 Martin Place. Nachádza sa tu i obchodný reťazec galore a dve znamenité viktoriánske arkády: Strand, 412-414 George Street, a Queen Victoria Building, 455 George Street, známa tiež pod názvom QVB. Market City, Thomas Street, Haymarket, je tradičným trhoviskom.

Sydney je regionálnym hlavným mestom módy, určenej pre ázijský a americký trh. Paris Fashion Week sa radí medzi najobľúbenejšie udalosti, ktoré sa pravidelne konajú v Collette Dinnigan, 33 William Street, Paddington, a v Lisa Ho, 2a-6a Queen Street.

Pre labužníkov odporúčame Simon Johnson Quality Foods, 55 Queen Street, Woolahra, Aboriginské artefakty sa predávajú v Coo-ee Aboriginal Art, 31 Lamrock Avenue, Bondi Beach.

Pozdĺž ulice Oxford čaká na návštevníkov bohatý repertoár obchodíkov s rôznorodým zameraním, pri Darlinghurst a Woollahra sú zase situované módne butiky. Pre priaznivcov starožitností je určené okolie ulice Queen.

Westfield Bondi Junction je kvalitný obchodný komplex, v ktorom sídlia pobočky medzinárodných módnych značiek, obchodné domy a špecializované obchody zamerané na predaj výrobkov dennej spotreby.

V prístave Darling, čínskej štvrti a v historickom obvode Rocks sú situované obchody so suvenírmi a remeselnými výrobkami. Pre štvrť Rocks je charakteristický i predaj drahokamov vyrobených z austrálskych opálov.

The Rocks Opal Mine, 13 Clocktower Square, a Flame Opals, 119 George Street, poskytujú vynikajúci výber vzácnych kameňov. Prvotriedne šperky vyrobené z periel vylovených pri severozápadnom pobreží Austrálie je možné kúpiť v Paspaley Pearls, 142 King Street.

Trhoviská sa nachádzajú v Balmain, BondiBeach a v Rocks. Najobľúbenejším miestnym trhoviskom je Sydney Fish Market, ktorý je otvorený denne 07:00-16:00, je situovaný v Pyrmonte, v ponuke má výber z viac ako 100 druhov čerstvých morských živočíchov a hneď vedľa leží sushi bar a rybárska kaviareň.

Vo všeobecnosti sú obchody otvorené Po-.So 09:00-18:00, pričom vo Štvr je predajná doba predĺžená do 21:00. Neustále rastie počet obchodov, ktoré sú otvorené v Ne. V centre mesta a na letisku sa nachádza niekoľko duty-free obchodov, kupujúci sa musia preukázať pasom a platnou letenkou.