Canberra - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Canberra Day Tours usporadúva denné exkurzie k nasledujúcim mestským pamätihodnostiam: Starý parlament, Austrálsky vojnový pamätník, Budova parlamentu, oblasť ambasád, Telstra Tower a okružnú jazdu k jazeru Burley Griffin.

V Austrálii je registrovaných viac ako 500 národných parkov, rezervácií a chránených území, niektoré z nich sú na listine UNESCO.

Kráľovský park (Royal Park)
Kráľovský park situovaný v blízkosti Sydney je najstarším národným parkom v Austrálií a zároveň 2. najstarší na svete. Štatút parku získal v roku. 1879.

Eungella
Eungella sa radí medzi najunikátnejšie národné parky, ktorý sa rozkladá na ploche vyše 500 km² pri západnom pobreží Austrálie.

Wilsons Promontory
Národný park Wilsons Promontory sa považuje za najkrajší v krajine a z toho dôvodu najviac navštevovaný. Rozkladá sa na juhovýchodnom pobreží, medzi Sydney a Melbourne.

Medzi ďalšie pozoruhodné parky sa radia Kakadu, Croajingolong, Gippsland, Coorong, Myall Lakes, Ku-ring-gai, Chase, Kitchega. Vďaka miestnym ochrancom prírody má najmenej narušené prostredie Tasmánia.

Ayers Rock - Uluru
Najväčší pieskovcový monolit na svete je vyhľadávanou atrakciou, ktorý v závislosti od denného osvetlenia mení farbu. Nachádza sa 478 km juhozápadne od Alice Springs, vyčnieva 348 m nad planinu, obvod základu meria 9,4 km.

Pre domorodcov je posvätným miestom, dominuje v ich predstavách o stvorení sveta.

Mount Olga – Kata Tjuta
Pôvodne celistvý monolit Mount Olga erózia pretvorila na asi 36 zaoblených kopcov. Leží vo vzdialenosti 24 km od Uluru, nad okolitým terénom sa čnie do výšky 457 m (1069 m n.m.) a rozkladá sa na ploche 28 km².

Pôvodný názov domorodcov pre Mount Olga je Kata Tjuta - čo znamená Hora s mnohými hlavami.

Gold Coast
Zlaté pobrežie sa radí medzi najviac rozvinuté turistické oblasti s nádhernou zlatistou plážou, na ktorej sa nachádza mnoho atrakcií – Surfers Paradise, Sea World, ...

Veľká útesová bariéra
Obľúbené sú výlety k Veľkému útesovému bariéru (Great Barrier Reef).

Lake Burley Griffin
Jazero Burley Griffin sa radí medzi najvyhľadávanejšie canberrské atrakcie, ktoré vyformovala priehrada na rieke Molonglo. Jeho hlavou turistickou zaujímavosťou je Captain Cook Memorial Jet – prúd vody tryskajúci do výšky147m.

Nákupy
Canberrská hlavná obchodná štvrť leží na druhej strane jazera, v okolí ulice Northbourne Avenue.

Cuppacumbalong Craft Centre
Centrum je situované v blízkosti rieky Murrumbidgee, približne 34km južne od hlavného mesta. Nachádza sa v ňom galéria s hrnčiarskymi výrobkami, tkaninami, obrazmi a rezbárskymi prácami. Kvalita výrobkov je vysoká, pričom sa môžete stretnúť a pohovoriť si s ich autormi.

Adresa: Naas Rd., Canberra, Australian Capital Territory, Austrália.

Gold Creek Village
Obchodný komplex leží na nádhernej ulici situovanej v severnej časti mesta. Odporúčame zamerať sa na umelecké galérie a obchody s hrnčiarskymi výrobkami, preskúmať módne butiky a obchody so suvenírmi.

Adresa: O''Hanlon Pl., Canberra, Australian Capital Territory, Australia.

Old Bus Depot Markets
Južne od jazera Lake Burley Griffin sa koná nedeľný trh v bývalom autobusovom depe. Predávajú sa tu najmä remeselné výroky a exotické potraviny.

Adresa: Wentworth Ave., Kingston Foreshore, Canberra, Australian Capital Territory, Australia.