Canberra - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
2 dni

Dvojdňový autobusový výlet zahŕňa návštevu hlavných mestských atrakcií. Prvý deň za začína panoramatickým prieskumom metropoly z vyhliadkovej plošiny veže Telstra Tower, potom nasleduje návšteva National Capital Exhibition, v ktorom sa turisti zoznámia s plánovaním rozvoja Canberry a jej históriou.

Ďalšia zástavka by mala byť v Parliamentary Triangle, v ktorom sa strávi zvyšok dňa prehliadkou Národnej galérie, Questacon, Starého parlamentu a Nového parlamentu.

Na druhý deň výlet pokračuje k Austrálskemu národnému múzeu, Austrálskej národnej botanickej záhrade, Austrálskemu vojnovému pamätníku, a National Film a Sound Archive.

3 dni

Po návšteve atrakcií uvedených v sekcii 2 dni výlet pokračuje návštevou Austrálsky športový inštitút, Baptistický kostol sv. Johna a Školské múzeum (Schoolhouse Museum) a Kráľovská austrálska mincovňa (Royal Australian Mint). Potom nasleduje prehliadka príjemného predmestia Yarralumla a Yarralumla Diplomatic Missions.

Nachádza sa tu Národné austrálske Zooa Akvárium. Odporúčame i návštevu Lanyon Homestead a prírodnej rezervácie Tidbinbilla, ktorá je situovaná južne od mesta.