Canberra - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Základom pôdorysu mesta je systém námestí a širokých prstencovo sa rozbiehajúcich ulíc. Na pahorku Capitol Hill je množstvo administratívnych budov a zastupiteľských úradov.

Centrum obchodu a služieb s vysokými budovami je situovaný na sever od pahorku City Hill. Západne od neho sa nachádza univerzitné mestečko, obytné štvrte sú situované v severnej a južnej časti mesta.

Medzi najviac navštevované pozoruhodnosti Canberry patrí nová budova parlamentu (1988), baptistický kostol svätého Johna (1840), Austrálsky pamätník obetí vojny a Pamätník na počesť kapitána Cooka.

Vysokú návštevnosť má aj Austrálska národná knižnica (1960) a Národná galéria (1982), v ktorej sú vystavené diela domácich i zahraničných umelcov. V meste sa na austrálske pomery nachádza najväčšie množstvo výskumných a vedeckých organizácií, medzi ktoré patrí aj známe observatórium Mount Stromlo.

National Science and Technology Centre umožňuje učenie a poznávanie formou zábavnej hry.

Austrálska národná galéria (Australian National Gallery) oboznámi návštevníkov so zbierkami austrálskeho domorodého umenia.

Národné Akvárium (National Aquarium)
Návštevníkom ponúka cestu dlhým skleným tunelom do exotického podmorského sveta plného krásnych neznámych rýb a iných živočíchov, vrátane žralokov.

Telstra Tower
Zvláštnym zážitkom je večera v otáčavej reštaurácii na samom vrchole Telstra Tower na Black Mountain s možnosťou pozorovania prekrásneho západu slnka nad Brindabella Mountains.

Z vyhliadkovej veže, ktorá je podľa tunajších obyvateľov najvyššia na južnej pologuli (to isté tvrdia i v Sydney a Melbourne), možno vidieť panorámu mesta ležiaceho v údolí, ktoré je obklopené nevysokými pahorkami.