Nairobi - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Nanyuki
Nanyuki
je malé mestečko situované na západnej strane hory Mount Kenya, je vyhľadávané hlavne kvôli ľahko prístupným východiskovým bodom pre horolezcov.
1 deň
Mombasa
Odporúčame návštevu tohto prímorského mesta, najmä jeho starého jadra, ktoré vonia arabskými príchuťami. Na jeho úzkych, preplnených uličkách predávajú obchodníci remeselné výrobky, ktoré pochádzajú od miestnych majstrov.

V centre je situované múzeum Fort Jesus. Starý prístav je zaujímavý najmä včasne ráno a neskoro popoludní, kedy je zaplnený loďkami typu dhow, ktoré priplávali z Jemenu a Perzského zálivu.

Lamu
V svahilskom meste Lamu ležiacom na rovnomennom ostrove uvidíte množstvo mešít a nádherných starých arabských domov, ktoré majú pôsobivo vyrezávané dvere.

Medzi miestne pamätihodnosti sa radí Lamu Museum a Swahili House Museum. Lokálna pevnosť je taktiež otvorená pre verejnosť. Ďalšou atrakciou je Hinduistický chrám pri ceste Mwagogo, Námestie pokladov a bazár.

Odporúčame i denný výlet k ruinám z 14. a 15. storočia, ktoré sa nachádzajú na vedľajších ostrovoch Manda a Pate. Výlety organizujú miestni majitelia člnov.

Amboseli Park
Park leží pri tanzánskych hraniciach vo vzdialenosti 220km od Nairobi. Sú z neho nádherné výhľady na zasnežené vrcholy Kilimandžára, najvyššej africkej hory (5895m).