Nairobi - Top atrakcie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Národný park Nairobi
Národný park Nairobi sa nachádza len 8 km od mesta, rozkladá sa na ploche 117 km². Je to najstarší národný park v Keni, ktorý pozostáva prevažne z pasienkov a saván, kde rastú akácie. Okrem slonov tu žijú aj všetky druhy východoafrických divokých zvierat, vrátane levov, gepardov, nosorožcov.

Park taktiež slúži mnohým rezidentom a obyvateľom mesta, ktorí vyhľadávajú charakteristickú rôznorodosť fauny a flóry na trávnatej planine s akáciami. Boli tu vystavané priehrady, ktoré pritiahli niektoré ďalšie druhy vtákov a vodných živočíchov.

Naivasha
Jazero Naivasha leží hodinu jazdy autom od hlavného mesta, je z neho jedinečný výhľad. Žije tu veľké množstvo rôznych druhov vtákov a poskytuje výborné podmienky na skalolezectvo.

Karen Blixen Museum
Zahŕňa dve múzeá: jedno v Dánsku, druhé v Keni. Karen Blixen Museum v Dánsku bolo domovom spisovateľky Karen Blixenovej (1885–1962), nachádza sa v Roskilde.

Spisovateľka strávila značnú časť svojho života v Afrike, najmä v Keni a v r. 1937 napísala knihu Out of Africa. V múzeu sa nachádzajú početné knihy z knižnice Karen Blixenovej a taktiež jej obrazy Afriky.

Karen Blixen Museum v Afrike je situované blízko Nairobi, ktoré bolo jej domovom v rokoch 1917 až 1931. V danom období sa nachádzalo v strede obrovskej kávovej plantáže. Múzeum bolo venované dánskej vláde, ktorá ho otvorila v r. 1986 po premiére úspešného filmu z roku 1985 natočeného podľa Blixenovej knihy „Out of Africa“.

V súčasnosti leží múzeum na predmestí Karen, pomenovanom po spisovateľke. Dnes tu sotva nájdete kávovníkové plantáže, na ich mieste vyrástli luxusné obydlia a farmy.

Bomas of Kenya
Bomas je turistická dedinka v Langate (Nairobi), ktorú zriadila kenská vláda v r. 1971 za účelom podpory turistiky. Návštevníci v nej spoznajú tradičný vidiecky život niektorých kenských kmeňov.

Hlavnou úlohou dedinky je zachovanie bohatého, rôznorodého života kmeňov v Keni. V komplexe sa nachádza i najväčšie divadlo v Afrike, ktoré má 3 500 sedadiel. Práve tu sa konala rozprava o zriadení konštitúcie, inak tu každý deň predvádzajú svoje tradičné tance jednotlivé kmene.

Žirafie centrum
Centrum sa nachádza v Langate, ktorá je vzdialená približne 5km od nairobského mestského centra. Malo slúžiť na záchranu ohrozených Rothschildských žiráf, ktoré žijú jedine na pastvinách východnej Afriky.

Žirafie centrum založil Jock Leslie-Melville, keď spolu s manželkou Betty chytili žirafie mláďa, aby mohli začať rozmnožovať žirafy v zajatí. Ich program bol veľmi úspešný a vyústil vo vypustenie niekoľkých odchovaných žirafích párov do Kenského národného parku.

V r. 1979 Leslie-Melville pripojil k výskumnému centru i žirafie útočisko. V r. 1983 nazhromaždil dostatok peňazí na založenie Žirafieho turistického centra. Medzi hlavné atrakcie sa radí pozorovanie kŕmenia žiráf z vyvýšenej plošiny.

Safari park
Safari je turistická atrakcia podobná zoo, kde jazdia turisti v automobiloch a pozorujú zvieratá vo voľnej prírode.

V safari parkoch sa nachádzajú i prídavné turistické lákadlá, akými sú golfové ihriská, miniatúrne vláčiky, obchody so suvenírmi či organizovanie karnevalov.

Carnivore
Carnivore
je známa reštaurácia v Langate, Nairobi. Jej špecialitou sú mäsité pokrmy pripravené najmä z divých zvierat – impál, kudu, krokodílov. Podávajú sa i bežné jedlá, akým je bravčové, kuracina, teľacina. Jej súčasťou je i nočný klub.

Podobná reštaurácia rovnakého mena, ktorú vlastnia tí istí majitelia, sa nachádza i na periférii Johannesburgu.

Lake Nakuru
Nakuru je jedným zo sódových jazier v Rift Valley, ktoré je chránené malým národným parkom. Nachádza sa v centrálnej Keni.

Hojnosť potravy v jazere vábi množstvo plameniakov. Osvieženie tu nachádzajú i vzácne čierne a biele nosorožce.

Hladina jazera dramaticky klesla začiatkom deväťdesiatych rokov, dnes je klesanie stabilizované.

Nakuru znamená Odvážne miesto v masajskom jazyku. Národný park Lake Nakuru situovaný blízko mesta Nakuru bol zriadený v r. 1961. Zo začiatku zahŕňal len slávne jazero a susedné pohorie, postupne sa rozširoval a dnes je jeho súčasťou i rozsiahla savana.