Nairobi - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Nairobi je kozmopolitné a multikultúrne religiózne mesto s početnými imigrantmi z bývalých britských kolónií, vrátane Indie, Somálska a Sudánu. Tí mesto poznačili v podobe výstavby množstva kostolov, mešít, chrámov, a taktiež rôznorodou nočnou zábavou.

Hlavné mesto Kene nie je primárnou turistickou destináciou, avšak ponúknuť môže niekoľko zaujímavých atrakcií. Nachádza sa tu množstvo múzeí, medzi najvýznamnejšie sa radia Nairobské železničné múzeum a Kenské národné múzeum, ktoré zastrešuje mnoho artefaktov, vrátane kompletných pozostatkov chlapca homo erectus.

V historickom centre sa radia medzi najvýznamnejšie pamätihodnosti budova Kenského parlamentu, Katedrála Svätej rodiny, Nairobská radnica, Mauzóleum Joma Kenyatta.

Kultúru zastupuje Kenské národné divadlo, Kenský národný archív, Mzizi Arts Centre a Kenské medzinárodné konferenčné centrum. Medzi ďalšie atrakcie sa radí Múzeum moderného umenia Ramona Rahimtulla, Katedrála všetkých svätých a niekoľko trhovísk.

K ďalším pozoruhodnostiam v Nairobi a okolí patrí kultúrne centrum Bomas of Kenya, v ktorom sa konajú predovšetkým tanečné vystúpenia; a Snake park (hadí park), ktorý sa nachádza priamo oproti Kenskému národnému múzeu a ponúka príležitosť zoznámiť sa takmer so všetkými druhmi východoafrických hadov.

Parky a záhrady
V celom meste sa nachádza mnoho parkov a otvorených priestranstiev. Zelený dáždnik nad metropolou vytvárajú husto vysadené stromy.

Najslávnejším parkom je jedinečný Národný park Nairobi. Je prírodnou rezerváciou, ktorá hraničí s hlavným mestom. Žije v ňom mnoho zvierat, vrátane levov a žiráf, poskytuje domov vyše 400 vtáčím druhom, čo je viac ako druhové zastúpenie operencov na britských ostrovoch.

Ďalším známym parkom v Nairobi je Uhuru, ktorý hraničí s hlavným obchodným obvodom a so štvrťou Upper Hill. Park Uhuru (Sloboda) je centrom slobodných prejavov. Bývalý prezident Daniel Arap Mou ho chcel prestavať, želal si umiestniť v ňom 60 poschodové vládne sídlo. Uhuru zachránil Wangari Maathai, ktorý neskôr získal Nobelovu cenu za mier.

Centrálny park susedí s parkom Uhuru, nachádza sa v ňom pamätník Joma Kenyatta, prvého kenského prezidenta. Medzi ďalšie významné parky a záhrady sa radia: Jeevanjee Gardens, City Park a Nairobi Arboretum.

V metropole leží najväčšie ľadové klzisko v Afrike – Panari Sky Centre, ktoré s rozkladá na ploche 15 000 km2 a poskytuje kapacitu pre 200 krasokorčuliarov.